Jakob Weidemann "Impressions de la nature" 1981
    Olje på lerret, 60 x 60 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 81
    Lot number 1
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Kjell Nupen "Inngang" 1991/92
    Olje på lerret, 129 x 97 cm
    Signert nede til høyre: K Nupen
    Lot number 2
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    John David Nielsen "Interiør med bilde" 1981
    Olje på lerret, 102 x 102 cm
    Signert nede til høyre: JD Nielsen
    Lot number 4
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Kåre Tveter Fjelltopper på Svalbard
    Olje på lerret, 100 x 115 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 5
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Arne Ekeland "Nautgardstind" 1979/85
    Olje på lerret, 139 x 100 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 6
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Frants Bøe Et rypepar, 1863
    Olje på lerret, 59 x 67 cm
    Signert og datert nede til høyre: F Böe 1863
    Lot number 7
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Anders Askevold Ved grinden, 1873
    Olje på lerret, 55 x 83 cm
    Signert nede til høyre: A. Askevold 1873
    Lot number 8
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Christian Krohg En kondolansevisitt
    Olje på lerret, 55 x 81 cm
    Signert nede til venstre: C Krohg
    Lot number 9
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Christian Krohg Dame med hatt
    Olje på lerret, 45 x 30 cm
    Signert nede til høyre: C Krohg
    Lot number 10
    45 000 - 55 000 NOK
    4 800 - 5 800 EUR
    4 100 - 5 100 GBP
    5 300 - 6 500 USD

    Hammer price 65 000 NOK

    Christian Krohg "Kvinne i kurvstol"
    Olje på lerret, 49 x 68cm
    Signert nede til venstre: C. Krohg
    Lot number 11
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Asta Nørregaard "Kvinne i pram" 1901
    Olje på plate, 37 x 48 cm
    Signert og datert nede til høyre: Asta Nørregaard 1901
    Lot number 12
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Axel Ender Pike på kjelke
    Olje på plate, 35 x 26 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 13
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 290 000 NOK

    Bjarne Melgaard Untitled (Cocaine) 1990/1999
    Tusj, spray og olje på lerret, 101 x 82 cm
    Signert og datert verso: Melgaard 90/99
    Lot number 14
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Bjarne Melgaard Untitled (Hey, let's fuck up totally) 2002
    Olje på lerret, 160 x 120 cm
    Lot number 15
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Bård Breivik "Troféer II" (nr 1) 2001
    Epoxy og lakk, HØYDE 29 cm
    Fra serien "Troféer II" (nr 1) 2001
    Lot number 16
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Marianne Heske "Avalanche" 1989
    Videomaleri på håndlaget papir med glassperler, 58 x 45 cm (L)
    Signert og datert nede til venstre: Marianne Heske -1989
    Lot number 17
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hans Fredrik Gude "Ved Christianiafjorden" 1874
    Olje på lerret, 62 x 105 cm
    Signert og datert nede til høyre: HF Gude 1874
    Lot number 18
    900 000 - 1 000 000 NOK
    95 337 - 105 930 EUR
    82 750 - 91 944 GBP
    106 524 - 118 360 USD

    Hammer price 850 000 NOK

    Kovs
    Russland. Sølv 84 zolotnik. Ca. 1910.
    Dekor med delvis oksyderte felter. HØYDE 30 cm LENGDE 43 cm
    Lot number 19
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Tedåse med lokk
    Herrebøe Fajance Fabrique (1759-1772), Halden
    Rokokko. HØYDE 12,5 cm
    Lot number 20
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Kaffekanne
    Barokk. Sølv. Ustemplet. Trolig Trondheim, ca. 1730
    HØYDE 31 cm
    Lot number 21
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Peter Petersen Lokkpokal
    Sølv, delvis forgylt. Louis seize
    Lot number 22
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Wale Mestemaker Kroneskje
    Renessanse. Sølv. Bergen. Ca. 1650.
    Mesterstemplet på baksiden av skaftet. LENGDE 14 cm
    Lot number 23
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Jacob Steen Kandisskål
    Rokokko. Sølv. Christiania, ca. 1790
    Oval form. Dreven blomsterdekor. Mesterstemplet fire ganger under bunnen.
    Lot number 24
    12 000 - 14 000 NOK
    1 300 - 1 500 EUR
    1 100 - 1 300 GBP
    1 400 - 1 700 USD

    Anders Jensen Busted Tekanne
    Régence. Sølv. Fullstemplet for Aarhus, 1745
    HØYDE 15 cm
    Lot number 25
    20 000 - 30 000 NOK
    2 100 - 3 200 EUR

    Thorolf Holmboe Aftenstemning, Kjøsterudgården, 1922
    Olje på lerret, 85 x 100 cm
    Signert og datert nede til venstre: Thorolf Holmboe 1922
    Lot number 26
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    Christian Krohg Oda i lampelys
    Olje på lerret, 63 x 47 cm
    Lot number 27
    250 000 - 350 000 NOK
    26 483 - 37 076 EUR
    22 986 - 32 180 GBP
    29 590 - 41 426 USD

    Sujata Bajaj "Memories" 2001
    Akryl på lerret, 100 x 100 cm
    Signert, titulert og datert verso: Sujata Bajaj 2001
    Lot number 28
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Kjell Pahr-Iversen "Titan tistler" 2000
    Olje på lerret, 121 x 121 cm
    Signert, tirtulert og datert verso: Kjell Pahr-Iversen - 00
    Lot number 29
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Vanessa Baird Uten tittel
    Pastell på papir, 106,5 x 78 cm
    Fra serien "Uten å tro på ideer lever kuene fra dag til dag" 1994-1995
    Lot number 30
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Steinar Jakobsen "Street Eclipse / Elisabeth" 2004
    Olje på plexiglass, 94 x 126 cm
    Signert, datert og titulert verso: Steinar Jakobsen Street Eclipse 2004
    Lot number 31
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Frits Thaulow Snømåking
    Olje på lerret, 60 x 100 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 32
    400 000 - 450 000 NOK
    42 372 - 47 669 EUR

    Hammer price 400 000 NOK

    Frits Thaulow "La rivière"
    Olje på lerret, 49 x 60 cm
    Lot number 33
    250 000 - 350 000 NOK
    26 483 - 37 076 EUR
    22 986 - 32 180 GBP
    29 590 - 41 426 USD

    Hammer price 220 000 NOK

    Arne Kavli Fluktstolen
    Olje på lerret, 68 x 83 cm
    Signert nede til høyre: A-Kavli
    Lot number 34
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Arne Kavli Sommerdag ved Rønnes
    Olje på lerret, 70 x 80 cm
    Signert nede til høyre: A. Kavli
    Lot number 35
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Axel Ender Kvinner i samtale, Hvalstad 1881
    Olje på plate, 32 x 24 cm
    Signert og datert nede til venstre: Axel Ender Hvalstad 81
    Lot number 36
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Adolph Tidemand "Brevet fra Amerika" 1847
    Olje på lerret, 16 x 18 cm
    Signert og datert nede til venstre: A. Tidemand 1847
    Lot number 37
    180 000 - 220 000 NOK
    19 067 - 23 305 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Håkon Bleken "Naturen" 1972
    Kullstift på papir, 48 x 62 cm
    Signert, titulert og datert nede til høyre: Håkon Bleken '72
    Lot number 38
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Håkon Bleken "Byen" 1971
    Kullstift på papir, 49 x 65 cm
    Signert og titulert nede til høyre: Håkon Bleken '71
    Lot number 39
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Håkon Bleken Bylandskap med figurer, 1999
    Olje på lerret, 80 x 65 cm
    Signert og datert nede til høyre: Håkon Bleken 99
    Lot number 40
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Hammer price 105 000 NOK

    Carl Vilhelm Holsøe Interiør med kunstnerens hustru
    Olje på lerret, 64 x 57 cm
    Signert nede til høyre: C Holsøe
    Lot number 41
    300 000 - 500 000 NOK
    31 779 - 52 965 EUR
    27 583 - 45 972 GBP
    35 508 - 59 180 USD

    Per Kleiva Uten tittel
    Olje på lerret, 120 x 180 cm
    Signert nede til høyre: Kleiva
    Lot number 42
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Harald Fenn "Rekonstruksjon" 2000
    Olje på plate, 135 x 135 cm
    Titulert, signert og datert verso: H Fenn 2000
    Lot number 43
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Guillaume Corneille Komposisjon, 1959
    Blandingsteknikk på papir, 27 x 39,5 cm
    Signert og datert oppe til høyre: Corneille 59
    Lot number 44
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1953
    Olje på plate, 42 x 34 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 53
    Lot number 45
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Jakob Weidemann Abstrakt figur, siste del av 1940-tallet
    Olje på lerret, 91 x 70 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann
    Lot number 46
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Kåre Kivijärvi "Trålegaster i ishavet" 1960
    Silver gelatin, 30 x 24 cm
    Lot number 47
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Kåre Kivijärvi Trålergaster, Svalbardbanken, 1959
    Silver gelatin, 30 x 39,5 cm
    Lot number 48
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 48 000 NOK

    Olav Strømme Sildefiske
    Olje på plate montert på plate, 43 x 128 cm
    Signert nede til høyre: O Strømme
    Lot number 49
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Olav Strømme Bybilde, 1962
    Olje på lerret, 81 x 100 cm
    Signert og datert nede til høyre: O.Strømme 62
    Lot number 50
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 44 000 NOK

    Jens Johannessen Sommerfugl
    Olje på lerret, 80 x 100 cm
    Signert nede på midten: Jens Johannessen
    Lot number 51
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Jakob Weidemann "Nordlyset" 1966
    Tempera på lerret, 150 x 114 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann 66
    Lot number 52
    350 000 - 450 000 NOK
    37 076 - 47 669 EUR
    32 180 - 41 375 GBP
    41 426 - 53 262 USD

    Hammer price 300 000 NOK

    John Olav Riise Uten tittel
    Silver gelatin, 26,5 x 35 cm
    Lot number 53
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Nikolai Astrup "Fiskeren" 1916
    Tresnitt med håndlavering, 38,5 x 24,5 cm
    Signert i platen: NA
    Lot number 54
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Nikolai Astrup "Foss og bre" ca 1907
    Fargetresnitt med håndkolorering, 14 x 15,5 cm
    Signert nede til venstre: N. Astrup
    Lot number 55
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 115 000 NOK

    Bjarne Melgaard Untitled (Gay Curators), 2002
    Akvarell og blandingsteknikk på papir, 25 x 30,5 cm
    Signert nede til venstre: Melgaard
    Lot number 56
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Bjarne Melgaard Untitled ( Dodi and the Bear) 1998
    Blandingsteknikk på papir, 102 x 159 cm
    Signert og datert nede til høyre: Melgaard 98
    Lot number 57
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Lauritz Haaland Fiskere og dampbåt ved kysten, 1928
    Olje på lerret, 68 x 115 cm
    Signert nede til høyre: Lauritz Haaland 1928
    Lot number 58
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Frederik Sørvig "Jonas Rein af Bergen" 1880
    Gouache på papir, 48 x 72 cm
    Signert og datert nede til høyre: F. Sørvig 1880
    Lot number 59
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Morten Müller "Norsk skogstjern"
    Olje på lerret, 106 x 181 cm
    Signert nede til høyre: Morten Müller
    Lot number 60
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Tom Sandberg Uten tittel, 2010
    Silver gelatin
    Lot number 61
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Tom Sandberg Untitled, 1995/2009
    Silver gelatin, 120x80 cm (L)
    Signert og datert på etikett verso: Tom Sandberg 1995/ 09
    Lot number 62
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1957-58
    Olje på lerret, 67 x 100 cm
    Signert nede til venstre: Gunnar S G
    Lot number 63
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 130 000 NOK

    Adelsteen Normann Fjordlandskap, 1881
    Olje på lerret, 54 x 80 cm
    Signert nede til venstre: A. Normann Ddf 1881
    Lot number 64
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Hans Fredrik Gude Landskap fra innsjøen Wolfgangsee i Østerrike, 1871
    Olje på lerret, 85 x 134 cm
    Signert og datert nede til høyre: HF Gude 1871
    Lot number 65
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 130 000 NOK

    Jens Johannessen Brud
    Olje på plate, 60 x 40 cm
    Signert nede til høyre: J J
    Lot number 66
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jakob Weidemann Blå komposisjon, 1985
    Olje på lerret, 92 x 90 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 85
    Lot number 67
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Roar Wold "Høstnatt" 1986
    Olje på lerret, 87 x 57 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 68
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hans Heyerdahl "Badende gutter" 1907
    Olje på lerret, 84 x 101 cm
    Signert og datert nede til venstre: Heyerdahl 07
    Lot number 69
    450 000 - 550 000 NOK
    47 669 - 58 262 EUR
    41 375 - 50 569 GBP
    53 262 - 65 098 USD

    Kjell Nupen Komposisjon, 1991
    Olje på lerret 109 x 79 cm
    Signert og datert verso: K Nupen 1991
    Lot number 70
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jakob Weidemann "Det første grønne" 1992
    Olje på lerret, 130 x 120 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 92
    Lot number 71
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 175 000 NOK

    Knut Åsdam "Psychasthenia 10" 2000
    Archival C print montert på aluminium, 125 x 189 cm
    Lot number 73
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Leonard Rickhard Komposisjon, 1992
    Olje på lerret, 86 x 91 cm inkludert ramme
    Signert nede til venstre: LR
    Lot number 74
    80 000 - 90 000 NOK
    8 500 - 9 500 EUR

    Jakob Weidemann "Landskap" 1965
    Tempera på lerret, 60 x 110 cm
    Signert og datert nede til høyre: Weidemann 65
    Lot number 75
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Edvard Munch "Tigeren og bjørnen" 1908/1909
    Litografi trykket i svart
    Lot number 76
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 67 000 NOK

    Bjarne Melgaard Untitled (Sad Cockmonster) 2008
    Olje på lerret, 300 x 200 cm
    Lot number 77
    250 000 - 280 000 NOK
    26 483 - 29 660 EUR

    Adelsteen Normann Midnattsol
    Olje på lerret, 100 x 125 cm
    Signert nede til høyre: A. Normann
    Lot number 78
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Victoria Dubourg Fantin-Latour Stilleben med blomster
    Olje på lerret, 38 x 46 cm
    Signert nederst til høyre: V.Dubourg
    Lot number 79
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Gerhard Munthe "En Idyl" landskap fra UIlensvang, 1891
    Olje på lerret, 90 x 68 cm
    Signert og datert nede til venstre: Gerhard Munthe 1891
    Lot number 80
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    August Eiebakke Kvinne i interiør
    Olje på lerret, 65 x 76 cm
    Signert nede til venstre: Aug Eiebakke
    Lot number 81
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    José Gallegos Y Arnosa Et møte hos kardinalen i Roma, 1900
    Olje på plate, 33 x 50 cm
    Signert og datert nede til venstre: J Gallegos Roma 1900
    Lot number 82
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    José Gallegos Y Arnosa Kanalmotiv fra Venezia, 1883
    Olje på plate, 40 x 25 cm
    Signert, stedsbestemt og datert nede til høyre: J Gallegos Venezia 83
    Lot number 83
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Kåre Tveter "Pinselys"
    Olje på lerret, 64 x 79 cm
    Lot number 84
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Johs. Rian To menn en sommerdag, 1948
    Olje på lerret, 50 x 60 cm
    Signert og datert nede til høyre: J Rian 48
    Lot number 85
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 55 000 NOK