Hans Fredrik Gude "Chiemseefiskere som trekker garnet i land" 1871
    Olje på lerret, 85x150 cm
    Signert nede til venstre: HF Gude 1871
    Lot number 12
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Hammer price 325 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled (Coke Head II)" 2000
    Olje, oljestift og tusj på lerret, 200x325 cm
    Etikett på blindrammen: BM m 103
    Lot number 34
    400 000 - 450 000 NOK
    42 372 - 47 669 EUR

    Jakob Weidemann "Den første blomsten" 1966
    Olje på lerret, 150x300 cm
    Signert og datert nede på midten: Weidemann 66
    Lot number 41
    250 000 - 280 000 NOK
    26 483 - 29 660 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Frits Thaulow Elvelandskap med bebyggelse
    Olje på lerret, 47x56 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 31
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1950-tallet
    Olje på lerret, 92x92 cm
    Signert med initialer nede til høyre: G.S.G.
    Lot number 11
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 370 000 NOK

    Etter Gustav Vigeland "Dans I"
    Bronse, HØYDE 32 cm BREDDE 29 cm
    Signert og datert i støpen på forsiden: G Vigeland
    Lot number 50
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 115 000 NOK

    Hans Heyerdahl Sommerdag i parken
    Olje på lerret, 59x73 cm
    Signert nede til venstre: Heyerdahl
    Lot number 22
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Jan Groth "Sculpture I" 1989
    Patinert bronse, H 170 cm (installert mot vegg)
    Signert, datert og nummerert: J G I -89 1-3
    Lot number 16
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Arne Ekeland "Nedlagt fabrikk" 1979
    Olje på lerret, 100x110 cm
    Signert og titulert bak på lerretet: Arne Ekeland
    Lot number 15
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Nico Widerberg "Torso" 1997
    Bronse og diabas, HØYDE 183 cm BREDDE 25 cm DYBDE 49 cm
    Lot number 17
    140 000 - 160 000 NOK
    14 830 - 16 949 EUR
    12 872 - 14 711 GBP
    16 570 - 18 938 USD

    Hammer price 160 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled (Akt)" 2004
    Silver gelatin print, 152x122 cm
    Ed. 5/6
    Lot number 14
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 190 000 NOK

    Leonard Rickhard Uten tittel, 1986
    Olje på plate, 125x104 cm
    Signert bak på platen: Leonard Rickhard 10 IV 86
    Lot number 29
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 240 000 NOK