Gunnvor Advocaat "Åpent vindu" 1955
    Olje på lerret, 92x73 cm
    Signert nede til venstre: Advocaat 55
    Lot number 10
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 54 000 NOK

    Nikolai Astrup "Vårnatt og seljekall" 1917
    Tontresnitt
    Lot number 76
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Vanessa Baird "Uten tro på idéer lever kuene fra dag til dag"
    Pastell på papir, triptyk, 107x240 cm
    Lot number 59
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Bjarne Melgaard 1967 og Sverre Bjertnes 1976 "Untitled" (want your hiv ass now) 2011
    Blandingsteknikk på papir, 76x105 cm
    Signert og datert nede til høyre: S Bjertnes og Bjarne Melgaard 2011
    Lot number 36
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Kenneth Blom "Silence 6" 2006
    Olje på lerret, 150x170 cm
    Signert nede til høyre: K. Blom 08
    Lot number 64
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Frank Brunner "The pool III" 2007
    Olje på lerret, 110x141 cm
    Signert, titulert og datert bak på lerretet: Frank Brunner 2007
    Lot number 33
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Bjørn Båsen "Taffel (Deconstructed) I - III" 2009
    Olje på lerret, triptyk, 100x330 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Bjørn Breistøl Båsen 2009
    Lot number 40
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Arne Ekeland "Nedlagt fabrikk" 1979
    Olje på lerret, 100x110 cm
    Signert og titulert bak på lerretet: Arne Ekeland
    Lot number 15
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Axel Ender Mor og barn
    Olje på lerret, 53x42 cm
    Signert nede til venstre: Axel Ender
    Lot number 7
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Axel Ender Pause ved fossen
    Olje på lerret, 35x26 cm
    Lot number 6
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Bernhard Folkestad Oppstilling på hvit duk
    Olje på lerret, 139x169 cm
    Signert nede til venstre: Folkestad
    Lot number 1
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "La Statue d'Etienne Marcel"
    Blandningsteknikk på papir, 18,5x30,5 cm
    Signert nede til høyre: E. Galien Laloue
    Lot number 79
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR