Christian Skredsvig "Et Minde" 1895
    Olje på lerret, 96x119 cm
    Signert og datert nede til høyre: Skredsvig 95
    Lot number 54
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Arne Kavli "Liten sørlandsby" tidlig 1950-tallet
    Olje på lerret, 55x66 cm
    Signert nede til høyre: A Kavli
    Lot number 56
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1955
    Olje på lerret, 40x50 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann 55
    Lot number 57
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1959
    Olje på plate, 50x70 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 59
    Lot number 58
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Vanessa Baird "Uten tro på idéer lever kuene fra dag til dag"
    Pastell på papir, triptyk, 107x240 cm
    Lot number 59
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled" 2002-06
    Silver gelatin print
    Lot number 61
    90 000 - 120 000 NOK
    9 500 - 12 712 EUR
    8 300 - 11 033 GBP
    10 652 - 14 203 USD

    Hammer price 70 000 NOK

    Nina Sundbye "Undine, Fruen fra havet", 1991
    Bronse, opplag 6/15, HØYDE 54 cm
    Signert på plinten: Nina Sundbye
    Lot number 62
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Nico Widerberg "Kvinne II" 2000
    Bronse og diabas, opplag 11/15, HØYDE 45 cm
    Signert på plinten: Nicolaus Widerberg
    Lot number 63
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 32 000 NOK

    Kenneth Blom "Silence 6" 2006
    Olje på lerret, 150x170 cm
    Signert nede til høyre: K. Blom 08
    Lot number 64
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 75 000 NOK

    Jakob Weidemann Komposisjon, 1958
    Olje på lerret, 44x53 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann 58
    Lot number 65
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Roar Wold Uten tittel, 1969
    Olje på lerret, 59x74 cm
    Signert nede til venstre: Wold
    Lot number 66
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Roar Wold "Arkitektonisk landskap" 1976-77
    Olje på lerret, 129x200 cm
    Signert nede til høyre: Roar Wold
    Lot number 67
    100 000 - 130 000 NOK
    10 593 - 13 771 EUR
    9 200 - 11 953 GBP
    11 836 - 15 387 USD

    Tom Sandberg "Untitled"
    Silver gelatin print
    Lot number 68
    90 000 - 110 000 NOK
    9 500 - 11 652 EUR
    8 300 - 10 114 GBP
    10 652 - 13 020 USD

    Tom Sandberg "Untitled", 2005
    Gilcée print
    Lot number 69
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon
    Håndtrykket serigrafi på plate trykket av kunstneren, 70x100 cm
    Signert nede til høyre: Gunnar S
    Lot number 70
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Jakob Schmidt "Fusjon" 1987
    Olje og bengalakk på lerret, 100x80 cm
    Signert, datert og titulert bak på lerretet: Fusjon 87 Jakob Schmidt
    Lot number 71
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Lars Tiller Komposisjon, 1966
    Collage og blandingsteknikk på plate, 39x57 cm
    Signert nede til høyre: Lars Tiller -66
    Lot number 72
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 38 000 NOK

    Jakob Schmidt Uten tittel
    Olje på lerret, 74x100 cm
    Lot number 73
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Kåre Kivijärvi Et bohemliv, 1967-68
    Barytt fotografi, 36x49 cm
    Signert til høyre (på Bjørneboes skjorteerme): Kåre Kivijärvi
    Lot number 74
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Tom Sandberg "Portraits" 1985-94
    Silver gelatin print
    Lot number 75
    60 000 - 65 000 NOK
    6 400 - 6 900 EUR
    5 500 - 6 000 GBP
    7 100 - 7 700 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Nikolai Astrup "Vårnatt og seljekall" 1917
    Tontresnitt
    Lot number 76
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Edvard Munch "Den gale/Melankoli" 1908-09
    Litografi trykket i sort
    Lot number 77
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Edvard Munch "Wolfgang Gurlitt" 1912
    Litografi trykket i blått, gult og innslag av rødt
    Signert nede til høyre: Edvard Munch
    Lot number 78
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 52 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "La Statue d'Etienne Marcel"
    Blandningsteknikk på papir, 18,5x30,5 cm
    Signert nede til høyre: E. Galien Laloue
    Lot number 79
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR