Bernhard Folkestad Oppstilling på hvit duk
    Olje på lerret, 139x169 cm
    Signert nede til venstre: Folkestad
    Lot number 1
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Carl von Hanno I operasjonssalen, 1934
    Olje på lerret, 60x50 cm
    Signert og datert nede til høyre: Carl v Hanno 34
    Lot number 2
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Nils Hansteen "Stille sommerdag"
    Olje på lerret, 53x70 cm
    Signert nede til venstre: Nils Hansteen
    Lot number 3
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Christian Skredsvig Sommerlandskap med kuer
    Olje på lerret, 49x72 cm
    Signert nede til venstre: Chr Skredsvig
    Lot number 4
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 48 000 NOK

    Jakob Weidemann Kvinne og mann i landskap, 1958
    Olje på lerret, 47x39 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 58
    Lot number 5
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 46 000 NOK

    Axel Ender Pause ved fossen
    Olje på lerret, 35x26 cm
    Signert nede til venstre: Axel Ender
    Lot number 6
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Axel Ender Mor og barn
    Olje på lerret, 53x42 cm
    Lot number 7
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Ole Jørgen Ness "Searching for Imaginary Places V (Sepia)" 2011
    Olje på lerret, 135x165 cm
    Signert bak på lerret: Ole Jørgen Ness 2011
    Lot number 8
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Jakob Weidemann "Tidlig vår" 1993
    Olje på lerret, 130x120 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann 93
    Lot number 9
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 230 000 NOK

    Gunnvor Advocaat "Åpent vindu" 1955
    Olje på lerret, 92x73 cm
    Signert nede til venstre: Advocaat 55
    Lot number 10
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 54 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1950-tallet
    Olje på lerret, 92x92 cm
    Signert med initialer nede til høyre: G.S.G.
    Lot number 11
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 370 000 NOK

    Hans Fredrik Gude "Chiemseefiskere som trekker garnet i land" 1871
    Olje på lerret, 85x150 cm
    Signert nede til venstre: HF Gude 1871
    Lot number 12
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Hammer price 325 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled (Akt)" 2004
    Silver gelatin print, 152x122 cm
    Ed. 5/6
    Lot number 14
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 190 000 NOK

    Arne Ekeland "Nedlagt fabrikk" 1979
    Olje på lerret, 100x110 cm
    Signert og titulert bak på lerretet: Arne Ekeland
    Lot number 15
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Jan Groth "Sculpture I" 1989
    Patinert bronse, H 170 cm (installert mot vegg)
    Signert, datert og nummerert: J G I -89 1-3
    Lot number 16
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Nico Widerberg "Torso" 1997
    Bronse og diabas, HØYDE 183 cm BREDDE 25 cm DYBDE 49 cm
    Lot number 17
    140 000 - 160 000 NOK
    14 830 - 16 949 EUR
    12 872 - 14 711 GBP
    16 570 - 18 938 USD

    Hammer price 160 000 NOK

    Marianne Heske "Greta Garbo. Dobbeltportrett I" 1971
    Silketrykk, monotypi, tire par lartiste, opplag 1/1, 50x70 cm
    Signert og datert nede til høyre: Marianne Heske 1971
    Lot number 18
    18 000 - 20 000 NOK
    1 900 - 2 100 EUR
    1 700 - 1 800 GBP
    2 100 - 2 400 USD

    Hammer price 26 000 NOK

    Marianne Heske "Greta Garbo. Dobbeltportrett II" 1971
    Lot number 19
    18 000 - 20 000 NOK
    1 900 - 2 100 EUR
    1 700 - 1 800 GBP
    2 100 - 2 400 USD

    Hammer price 20 000 NOK

    Ulf Nilsen Kakofoni, 1986
    Kull, tusj, akryl og olje på lerret, 180x197 cm
    Signert nede til høyre: Ulf Nilsen
    Lot number 20
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen "Mot høst" 1996-97
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Lot number 21
    85 000 - 95 000 NOK
    9 000 - 10 063 EUR
    7 800 - 8 700 GBP
    10 061 - 11 244 USD

    Hammer price 65 000 NOK

    Hans Heyerdahl Sommerdag i parken
    Olje på lerret, 59x73 cm
    Signert nede til venstre: Heyerdahl
    Lot number 22
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Carl Vilhelm Holsøe Interiør i vårlys
    Olje på lerret, 58x63 cm
    Signert nede til høyre: C Holsøe
    Lot number 23
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Gerhard Munthe Kroken, 1876
    Olje på lerret, 32x29 cm
    Signert og datert nede til høyre: G. Munthe -76
    Lot number 24
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Matthias Stoltenberg "Hedmarkslandskap med slåttonn" og "Hedmarkslandskap med slåttefolk og kyr"
    Olje på lerret klebet på plate, 31x41 cm og 29,5x42 cm
    Usignerte
    Lot number 25
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Leonard Rickhard "Figurasjoner etter snefall III" 1998
    Olje på plate, 89x115 cm
    Signert nede til venstre: L R
    Lot number 26
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Leonard Rickhard Uten tittel, 1995-1998
    Olje på plate, 34x58 cm
    Signert nede til høyre: L R
    Lot number 27
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Leonard Rickhard Uten tittel, 1986
    Olje på plate, 125x104 cm
    Signert bak på platen: Leonard Rickhard 10 IV 86
    Lot number 29
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Gustav Wentzel Gårdshus på Sandbu gård
    Olje på lerret, 79x99 cm
    Signert nede til venstre: Gustav Wentzel
    Lot number 30
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Frits Thaulow Elvelandskap med bebyggelse
    Olje på lerret, 47x56 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 31
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Frank Brunner "The pool III" 2007
    Olje på lerret, 110x141 cm
    Signert, titulert og datert bak på lerretet: Frank Brunner 2007
    Lot number 33
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled (Coke Head II)" 2000
    Olje, oljestift og tusj på lerret, 200x325 cm
    Etikett på blindrammen: BM m 103
    Lot number 34
    400 000 - 450 000 NOK
    42 372 - 47 669 EUR

    Bjarne Melgaard "Untitled" (Injection day)
    Blandingsteknikk på papir, 50x60 cm
    Lot number 35
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Bjarne Melgaard 1967 og Sverre Bjertnes 1976 "Untitled" (want your hiv ass now) 2011
    Blandingsteknikk på papir, 76x105 cm
    Signert og datert nede til høyre: S Bjertnes og Bjarne Melgaard 2011
    Lot number 36
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Inger Sitter "Blindt" 1974
    Akryl og olje, 80x100 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sitter 74
    Lot number 37
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Nico Widerberg "Åpninger" 2010
    Glass og diabas, opplag 01/10, HØYDE 60 cm
    Signert, datert og nummerert bak på plinten:
    Lot number 38
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Carl Fredrik Schultz "Dialog" 1993
    Olje på lerret, 175x200 cm
    Signert, datert og titulert bak på lerretet
    Lot number 39
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 22 000 NOK

    Bjørn Båsen "Taffel (Deconstructed) I - III" 2009
    Olje på lerret, triptyk, 100x330 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Bjørn Breistøl Båsen 2009
    Lot number 40
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Jakob Weidemann "Den første blomsten" 1966
    Olje på lerret, 150x300 cm
    Signert og datert nede på midten: Weidemann 66
    Lot number 41
    250 000 - 280 000 NOK
    26 483 - 29 660 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Bjørn-Sigurd Tufta Uten tittel, 1998
    Olje på lerret, 50x40 cm
    Signert og datert bak på lerret: Tufta 98
    Lot number 42
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 15 000 NOK

    Bjørn-Sigurd Tufta Uten tittel, 2010
    Olje på lerret, 76x60 cm
    Signert og datert på baksiden: Tufta 10
    Lot number 43
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Thore Heramb "Barfrost" 1961-62
    Olje på lerret, 81x100 cm
    Signert og datert nede til venstre: Th Heramb 61-62
    Lot number 44
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Kåre Tveter "Sommerkveld"
    Olje på lerret, 65x80 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 46
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Kåre Tveter "August"
    Olje på lerret, 55x65 cm
    Lot number 47
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Kjell Nupen Uten tittel, 1996/97
    Olje på lerret, 130x107 cm
    Signert nede til høyre: N Nupen
    Lot number 48
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Hammer price 170 000 NOK

    Etter Gustav Vigeland "Ung pike med hårsløyfe"
    Bronse, HØYDE 29 cm
    Sekundær signatur bak på plinten: Gustav Vigeland
    Lot number 49
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Etter Gustav Vigeland "Dans I"
    Bronse, HØYDE 32 cm BREDDE 29 cm
    Signert og datert i støpen på forsiden: G Vigeland
    Lot number 50
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 115 000 NOK

    Håkon Gullvåg "Vekst" 1999
    Olje på lerret, 125x125 cm
    Signert til høyre: Gullvåg
    Lot number 51
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen Uten tittel, trolig 1995
    Olje på lerret, 200x160 cm
    Lot number 52
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 80 000 NOK