Bernhard Folkestad Oppstilling på hvit duk
    Olje på lerret, 139x169 cm
    Signert nede til venstre: Folkestad
    Lot number 1
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Carl von Hanno I operasjonssalen, 1934
    Olje på lerret, 60x50 cm
    Signert og datert nede til høyre: Carl v Hanno 34
    Lot number 2
    45 000 - 50 000 NOK
    4 800 - 5 300 EUR

    Nils Hansteen "Stille sommerdag"
    Olje på lerret, 53x70 cm
    Signert nede til venstre: Nils Hansteen
    Lot number 3
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Christian Skredsvig Sommerlandskap med kuer
    Olje på lerret, 49x72 cm
    Signert nede til venstre: Chr Skredsvig
    Lot number 4
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 48 000 NOK

    Jakob Weidemann Kvinne og mann i landskap, 1958
    Olje på lerret, 47x39 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 58
    Lot number 5
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 46 000 NOK

    Axel Ender Pause ved fossen
    Olje på lerret, 35x26 cm
    Signert nede til venstre: Axel Ender
    Lot number 6
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Axel Ender Mor og barn
    Olje på lerret, 53x42 cm
    Lot number 7
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Ole Jørgen Ness "Searching for Imaginary Places V (Sepia)" 2011
    Olje på lerret, 135x165 cm
    Signert bak på lerret: Ole Jørgen Ness 2011
    Lot number 8
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Jakob Weidemann "Tidlig vår" 1993
    Olje på lerret, 130x120 cm
    Signert nede til høyre: Weidemann 93
    Lot number 9
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 230 000 NOK

    Gunnvor Advocaat "Åpent vindu" 1955
    Olje på lerret, 92x73 cm
    Signert nede til venstre: Advocaat 55
    Lot number 10
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 54 000 NOK

    Gunnar S. Gundersen Komposisjon, 1950-tallet
    Olje på lerret, 92x92 cm
    Signert med initialer nede til høyre: G.S.G.
    Lot number 11
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 370 000 NOK

    Hans Fredrik Gude "Chiemseefiskere som trekker garnet i land" 1871
    Olje på lerret, 85x150 cm
    Signert nede til venstre: HF Gude 1871
    Lot number 12
    400 000 - 500 000 NOK
    42 372 - 52 965 EUR

    Hammer price 325 000 NOK

    Tom Sandberg "Untitled (Akt)" 2004
    Silver gelatin print, 152x122 cm
    Ed. 5/6
    Lot number 14
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 190 000 NOK

    Arne Ekeland "Nedlagt fabrikk" 1979
    Olje på lerret, 100x110 cm
    Signert og titulert bak på lerretet: Arne Ekeland
    Lot number 15
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Jan Groth "Sculpture I" 1989
    Patinert bronse, H 170 cm (installert mot vegg)
    Signert, datert og nummerert: J G I -89 1-3
    Lot number 16
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Nico Widerberg "Torso" 1997
    Bronse og diabas, HØYDE 183 cm BREDDE 25 cm DYBDE 49 cm
    Lot number 17
    140 000 - 160 000 NOK
    14 830 - 16 949 EUR
    12 872 - 14 711 GBP
    16 570 - 18 938 USD

    Hammer price 160 000 NOK

    Marianne Heske "Greta Garbo. Dobbeltportrett I" 1971
    Silketrykk, monotypi, tire par lartiste, opplag 1/1, 50x70 cm
    Signert og datert nede til høyre: Marianne Heske 1971
    Lot number 18
    18 000 - 20 000 NOK
    1 900 - 2 100 EUR
    1 700 - 1 800 GBP
    2 100 - 2 400 USD

    Hammer price 26 000 NOK

    Marianne Heske "Greta Garbo. Dobbeltportrett II" 1971
    Lot number 19
    18 000 - 20 000 NOK
    1 900 - 2 100 EUR
    1 700 - 1 800 GBP
    2 100 - 2 400 USD

    Hammer price 20 000 NOK

    Ulf Nilsen Kakofoni, 1986
    Kull, tusj, akryl og olje på lerret, 180x197 cm
    Signert nede til høyre: Ulf Nilsen
    Lot number 20
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen "Mot høst" 1996-97
    Olje på lerret, 150x120 cm
    Lot number 21
    85 000 - 95 000 NOK
    9 000 - 10 063 EUR
    7 800 - 8 700 GBP
    10 061 - 11 244 USD

    Hammer price 65 000 NOK

    Hans Heyerdahl Sommerdag i parken
    Olje på lerret, 59x73 cm
    Signert nede til venstre: Heyerdahl
    Lot number 22
    160 000 - 180 000 NOK
    16 949 - 19 067 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Carl Vilhelm Holsøe Interiør i vårlys
    Olje på lerret, 58x63 cm
    Signert nede til høyre: C Holsøe
    Lot number 23
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Gerhard Munthe Kroken, 1876
    Olje på lerret, 32x29 cm
    Signert og datert nede til høyre: G. Munthe -76
    Lot number 24
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 25 000 NOK

    Matthias Stoltenberg "Hedmarkslandskap med slåttonn" og "Hedmarkslandskap med slåttefolk og kyr"
    Olje på lerret klebet på plate, 31x41 cm og 29,5x42 cm
    Usignerte
    Lot number 25
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 80 000 NOK