Thore Heramb "Ospekratt" 1963
    Gouache på lerret, 74x92 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Heramb 63
    Lot number 20
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Frederik Collett Vinter ved Mesna, 1908
    Olje på lerret, 52x74 cm
    Signert med initialer og datert nede til venstre: F C 08
    Lot number 22
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Karel Appel "Kijk, Leef, speel met Karel Appel" 1977
    Skulptur i tre og syv stk fagre silketrykk, 250/300
    Trykkene signert og datert: K Appel 1970
    Lot number 54
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Svein Bolling "Sittende m. bok" 1998
    Olje på lerret, 130x80 cm
    Signert nede til høyre: Bolling
    Lot number 49
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "Le Palais de Justice"
    Gouache og akvarell på papir, 33x21 cm
    Signert nede til venstre: E. Galien Laloue
    Lot number 59
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Julie de Holmberg Krohn Damsgård hovedgård, 1918
    Olje på lerret, 95x103 cm
    Lot number 31
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Irma Salo Jæger "I dypt vann" 2007
    Olje og tempera på lerret, 89x116 cm
    Signert og datert nede til høyre: Irma Salo Jæger 07
    Lot number 2
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "Porte Saint Denis"
    Gouache og akvarell på papir, 18,5x31 cm
    Signert nede til venstre: E Galien Laloue
    Lot number 58A
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Hariton Pushwagner "Skip O'hoy"1998
    Akvarell og collage, 35x42 cm
    Signert og datert på styrmannens lue: Pushwagner 98
    Lot number 29
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Kåre Tveter Svart landskap
    Olje på lerret, 112x142 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 5
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Ryszard Warsinski Uten tittel, trolig 1970 tallet
    Blandingsteknikk på papp, 200x120 cm
    Signert nede til høyre: Warsinski
    Lot number 49A
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Nikolai Astrup "Soleienatt" før 1915
    Tresnitt trykket i sort
    Trykkmål 36x47 cm
    Lot number 56
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK