Hariton Pushwagner "Skip O'hoy" 1983
    Olje på lerret, 78x109 cm
    Utydelig signert og datert nede til venstre: Pushwagner-83
    Lot number 28
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Hariton Pushwagner "Skip O'hoy"1998
    Akvarell og collage, 35x42 cm
    Signert og datert på styrmannens lue: Pushwagner 98
    Lot number 29
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Henrik Lund "Høst i Espevika" ca 1929
    Olje på lerret, 80x100 cm
    Signert nede til venstre: Henrik Lund
    Lot number 30
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Julie de Holmberg Krohn Damsgård hovedgård, 1918
    Olje på lerret, 95x103 cm
    Lot number 31
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen Uten tittel, 1998-99
    Olje på lerret, 40x51 cm
    Lot number 33
    40 000 - 45 000 NOK
    4 200 - 4 800 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Harald Fenn "Exterior, Smalt Hue" 2005
    Olje på lerret, 70x110 cm
    Signert, titulert og datert bak på lerretet: H F
    Lot number 34
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Knut Rose "Maria" 1998
    Olje på lerret, triptyk, 75x151 cm
    Signert nede til høyre: Knut Rose
    Lot number 35
    110 000 - 130 000 NOK
    11 652 - 13 771 EUR
    10 114 - 11 953 GBP
    13 020 - 15 387 USD

    Hammer price 91 000 NOK

    Rolf Groven "Fritt etter Delacroix" 1973
    Olje på lerret, 180x150 cm
    Lot number 36
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 24 000 NOK

    Adelsteen Normann Nord-norsk kystlandskap, 1880
    Olje på lerret, 105x158 cm
    Lot number 37
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 190 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled" 2005
    Pastell på lerret, 100x40 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Melgaard 2005
    Lot number 38
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled" 2003
    Olje på lerret, 120x100 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Bjarne Melgaard 2003
    Lot number 39
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 105 000 NOK

    Olje på lerret, 120x100 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Bjarne Melgaard
    Lot number 40
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 105 000 NOK

    Kjell Pahr-Iversen Uten tittel, 1988
    Olje på lerret, 200x140 cm
    Signert og datert nede til høyre: K Pahr-Iversen 88
    Lot number 41
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Jens Johannessen "Arabiske netter" 1967
    Olje på lerret, 114x146 cm
    Signert nede til venstre: Jens Johannessen 1967
    Lot number 42
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Hammer price 160 000 NOK

    Håkon Gullvåg Uten tittel
    Olje på lerret, 190x190 cm
    Signert nede til høyre: Gullvåg
    Lot number 43
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Bjørn-Sigurd Tufta Uten tittel, 2007
    Olje på lerret, 75x170 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Tufta 2007
    Lot number 45
    35 000 - 45 000 NOK
    3 700 - 4 800 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Kjell Nupen "Sentimental reise" - Grønningen fyr
    Olje på lerret, 109x79 cm
    Signert nede til høyre: K Nupen
    Lot number 46
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 125 000 NOK

    Thore Heramb Hage, 1953
    Olje på lerret, 50x65 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th Heramb 53
    Lot number 47
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Kjell Nupen "Overmalt postkort" 1999
    Keramikk, oval form, 66x47 cm
    Signert og datert på baksiden K. Nupen 99
    Lot number 48
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Svein Bolling "Sittende m. bok" 1998
    Olje på lerret, 130x80 cm
    Signert nede til høyre: Bolling
    Lot number 49
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Ryszard Warsinski Uten tittel, trolig 1970 tallet
    Blandingsteknikk på papp, 200x120 cm
    Signert nede til høyre: Warsinski
    Lot number 49A
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Tone Vigeland Halssmykke, 1992
    Sølv
    Signert og datert på sølvbrikke: Tone Vigeland 1992
    Lot number 50
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Tone Vigeland Hodesmykke, 1992
    Sølv, unika
    Lot number 51
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Lars Hertervig "To seilbåter på havnen" 1880-årene
    Akvarell og gouache på papir, 22x22,5 cm
    Usignert
    Lot number 53
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 145 000 NOK