Rolf Groven "Fritt etter Delacroix" 1973
    Olje på lerret, 180x150 cm
    Lot number 36
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 24 000 NOK

    Håkon Gullvåg Uten tittel
    Olje på lerret, 190x190 cm
    Signert nede til høyre: Gullvåg
    Lot number 43
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Arnold Haukeland "Fuglen I" replikk 1964
    Rustfritt stål, HØYDE 48 cm, sokkelhøyde 12 cm
    Signert med monogram på plinten: AMH
    Lot number 25
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 145 000 NOK

    Thore Heramb Hage, 1953
    Olje på lerret, 50x65 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th Heramb 53
    Lot number 47
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Thore Heramb "Ospekratt" 1963
    Gouache på lerret, 74x92 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Heramb 63
    Lot number 20
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Lars Hertervig "To seilbåter på havnen" 1880-årene
    Akvarell og gouache på papir, 22x22,5 cm
    Usignert
    Lot number 53
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 145 000 NOK

    Jens Johannessen "Arabiske netter" 1967
    Olje på lerret, 114x146 cm
    Signert nede til venstre: Jens Johannessen 1967
    Lot number 42
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Hammer price 160 000 NOK

    Irma Salo Jæger "I dypt vann" 2007
    Olje og tempera på lerret, 89x116 cm
    Signert og datert nede til høyre: Irma Salo Jæger 07
    Lot number 2
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Per Krohg Skiløpere i skogen
    Olje på plate, 46x38 cm
    Signert nede til høyre: Per Krohg
    Lot number 23
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Julie de Holmberg Krohn Damsgård hovedgård, 1918
    Olje på lerret, 95x103 cm
    Lot number 31
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Michael Kvium "The Entertainer II" 2013
    Litografi trykket i farger, 9/25, 100x68 cm
    Signert og datert nede til høyre: Kvium 13
    Lot number 62A
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Henrik Lund "Høst i Espevika" ca 1929
    Olje på lerret, 80x100 cm
    Signert nede til venstre: Henrik Lund
    Lot number 30
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 110 000 NOK