Emil Rau Et kjærlighetsmøte
    Olje på lerret, 85x110 cm
    Signert nede til høyre: E Rau
    Lot number 14
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Christian Skredsvig "Berit gjæter" 1894
    Olje på lerret, 139x109 cm
    Signert og datert nede til venstre: Chr. Skredsvig 94
    Lot number 15
    180 000 - 230 000 NOK
    19 067 - 24 364 EUR
    16 550 - 21 147 GBP
    21 305 - 27 223 USD

    Hammer price 225 000 NOK

    Ørnulf Opdahl "Vestland" 2000
    Olje på lerret, 120x120 cm
    Lot number 16
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 91 000 NOK

    Kjell Nupen Komposisjon, 1988
    Olje på lerret, 160x115 cm
    Signert nede til høyre: K. Nupen
    Lot number 18
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 115 000 NOK

    Kjell Nupen "Restaurert landskap" 1990
    Olje på lerret, 146x115 cm
    Lot number 19
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Thore Heramb "Ospekratt" 1963
    Gouache på lerret, 74x92 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Heramb 63
    Lot number 20
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Knut Rose "Kastanje" 1996
    Olje på lerret, 101x160 cm
    Signert nede til venstre: Knut Rose
    Lot number 21
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Frederik Collett Vinter ved Mesna, 1908
    Olje på lerret, 52x74 cm
    Signert med initialer og datert nede til venstre: F C 08
    Lot number 22
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Per Krohg Skiløpere i skogen
    Olje på plate, 46x38 cm
    Signert nede til høyre: Per Krohg
    Lot number 23
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Hans Dahl Lek i sneen
    Olje på lerret, 80x144 cm
    Signert nede til venstre: Hans Dahl
    Lot number 24
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Arnold Haukeland "Fuglen I" replikk 1964
    Rustfritt stål, HØYDE 48 cm, sokkelhøyde 12 cm
    Signert med monogram på plinten: AMH
    Lot number 25
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 145 000 NOK

    Inger Sitter Komposisjon, 1986
    Olje på lerret, 195x130 cm
    Signert nede til høyre: Sitter
    Lot number 26
    220 000 - 240 000 NOK
    23 305 - 25 423 EUR
    20 228 - 22 067 GBP
    26 039 - 28 406 USD

    Hammer price 240 000 NOK