Knut Rumohr Komposisjon, 1967
    Tempera på lerret, 80x99 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Rumohr -67
    Lot number 1
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Irma Salo Jæger "I dypt vann" 2007
    Olje og tempera på lerret, 89x116 cm
    Signert og datert nede til høyre: Irma Salo Jæger 07
    Lot number 2
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Kåre Tveter "Isfisker i Mailys" 1976
    Olje på lerret, 81x100 cm
    Signert nede til venstre: Kåre Tveter
    Lot number 3
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Kåre Tveter "Pinseregn"
    Olje på lerret, 65x80 cm
    Lot number 4
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Kåre Tveter Svart landskap
    Olje på lerret, 112x142 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 5
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Victor Sparre "Tomhet" 1953
    Olje på lerret, 94x115 cm
    Signert, datert og titulert bak på blindrammen: Victor Smith
    Lot number 7
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Adolph Tidemand Mor og barn, 1851
    Tusjlavering, 37x36 cm
    Signert og datert nede til venstre: Ad. Tidemand 1851
    Lot number 8
    35 000 - 45 000 NOK
    3 700 - 4 800 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Axel Ender Pikeportrett, 1880
    Olje på plate, 39x32 cm
    Signert og datert til venstre: Axel Ender 1880
    Lot number 9
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Amaldus Nielsen Solnedgang ved fjorden, 1870
    Olje på lerret, 48x75 cm
    Signert og datert nede til høyre: Amaldus Nielsen 1870 Chr
    Lot number 10
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Bendik Riis "Landskap med blå himmel"
    Olje på lerret, 90x100 cm
    Lot number 11
    25 000 - 35 000 NOK
    2 600 - 3 700 EUR
    2 300 - 3 200 GBP
    3 000 - 4 100 USD

    Hammer price 30 000 NOK

    Jakob Weidemann "Et lite tre" 1964
    Olje på lerret, 50x62 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 64
    Lot number 12
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Frans Widerberg Landskap
    Olje på lerret, 114x154 cm
    Signert nede til venstre: Frans
    Lot number 13
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Emil Rau Et kjærlighetsmøte
    Olje på lerret, 85x110 cm
    Signert nede til høyre: E Rau
    Lot number 14
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Christian Skredsvig "Berit gjæter" 1894
    Olje på lerret, 139x109 cm
    Signert og datert nede til venstre: Chr. Skredsvig 94
    Lot number 15
    180 000 - 230 000 NOK
    19 067 - 24 364 EUR
    16 550 - 21 147 GBP
    21 305 - 27 223 USD

    Hammer price 225 000 NOK

    Ørnulf Opdahl "Vestland" 2000
    Olje på lerret, 120x120 cm
    Lot number 16
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 91 000 NOK

    Kjell Nupen Komposisjon, 1988
    Olje på lerret, 160x115 cm
    Signert nede til høyre: K. Nupen
    Lot number 18
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 115 000 NOK

    Kjell Nupen "Restaurert landskap" 1990
    Olje på lerret, 146x115 cm
    Lot number 19
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Thore Heramb "Ospekratt" 1963
    Gouache på lerret, 74x92 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Heramb 63
    Lot number 20
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Knut Rose "Kastanje" 1996
    Olje på lerret, 101x160 cm
    Signert nede til venstre: Knut Rose
    Lot number 21
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Frederik Collett Vinter ved Mesna, 1908
    Olje på lerret, 52x74 cm
    Signert med initialer og datert nede til venstre: F C 08
    Lot number 22
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Per Krohg Skiløpere i skogen
    Olje på plate, 46x38 cm
    Signert nede til høyre: Per Krohg
    Lot number 23
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Hans Dahl Lek i sneen
    Olje på lerret, 80x144 cm
    Signert nede til venstre: Hans Dahl
    Lot number 24
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Arnold Haukeland "Fuglen I" replikk 1964
    Rustfritt stål, HØYDE 48 cm, sokkelhøyde 12 cm
    Signert med monogram på plinten: AMH
    Lot number 25
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 145 000 NOK

    Inger Sitter Komposisjon, 1986
    Olje på lerret, 195x130 cm
    Signert nede til høyre: Sitter
    Lot number 26
    220 000 - 240 000 NOK
    23 305 - 25 423 EUR
    20 228 - 22 067 GBP
    26 039 - 28 406 USD

    Hammer price 240 000 NOK