Knut Rumohr Komposisjon, 1967
    Tempera på lerret, 80x99 cm
    Signert og datert nede til høyre: Knut Rumohr -67
    Lot number 1
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Irma Salo Jæger "I dypt vann" 2007
    Olje og tempera på lerret, 89x116 cm
    Signert og datert nede til høyre: Irma Salo Jæger 07
    Lot number 2
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Kåre Tveter "Isfisker i Mailys" 1976
    Olje på lerret, 81x100 cm
    Signert nede til venstre: Kåre Tveter
    Lot number 3
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Kåre Tveter "Pinseregn"
    Olje på lerret, 65x80 cm
    Lot number 4
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Kåre Tveter Svart landskap
    Olje på lerret, 112x142 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 5
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Victor Sparre "Tomhet" 1953
    Olje på lerret, 94x115 cm
    Signert, datert og titulert bak på blindrammen: Victor Smith
    Lot number 7
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 35 000 NOK

    Adolph Tidemand Mor og barn, 1851
    Tusjlavering, 37x36 cm
    Signert og datert nede til venstre: Ad. Tidemand 1851
    Lot number 8
    35 000 - 45 000 NOK
    3 700 - 4 800 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Axel Ender Pikeportrett, 1880
    Olje på plate, 39x32 cm
    Signert og datert til venstre: Axel Ender 1880
    Lot number 9
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Amaldus Nielsen Solnedgang ved fjorden, 1870
    Olje på lerret, 48x75 cm
    Signert og datert nede til høyre: Amaldus Nielsen 1870 Chr
    Lot number 10
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Bendik Riis "Landskap med blå himmel"
    Olje på lerret, 90x100 cm
    Lot number 11
    25 000 - 35 000 NOK
    2 600 - 3 700 EUR
    2 300 - 3 200 GBP
    3 000 - 4 100 USD

    Hammer price 30 000 NOK

    Jakob Weidemann "Et lite tre" 1964
    Olje på lerret, 50x62 cm
    Signert og datert nede til venstre: Weidemann 64
    Lot number 12
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 45 000 NOK

    Frans Widerberg Landskap
    Olje på lerret, 114x154 cm
    Signert nede til venstre: Frans
    Lot number 13
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Emil Rau Et kjærlighetsmøte
    Olje på lerret, 85x110 cm
    Signert nede til høyre: E Rau
    Lot number 14
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Christian Skredsvig "Berit gjæter" 1894
    Olje på lerret, 139x109 cm
    Signert og datert nede til venstre: Chr. Skredsvig 94
    Lot number 15
    180 000 - 230 000 NOK
    19 067 - 24 364 EUR
    16 550 - 21 147 GBP
    21 305 - 27 223 USD

    Hammer price 225 000 NOK

    Ørnulf Opdahl "Vestland" 2000
    Olje på lerret, 120x120 cm
    Lot number 16
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 91 000 NOK

    Kjell Nupen Komposisjon, 1988
    Olje på lerret, 160x115 cm
    Signert nede til høyre: K. Nupen
    Lot number 18
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 115 000 NOK

    Kjell Nupen "Restaurert landskap" 1990
    Olje på lerret, 146x115 cm
    Lot number 19
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 80 000 NOK

    Thore Heramb "Ospekratt" 1963
    Gouache på lerret, 74x92 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Heramb 63
    Lot number 20
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Knut Rose "Kastanje" 1996
    Olje på lerret, 101x160 cm
    Signert nede til venstre: Knut Rose
    Lot number 21
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Frederik Collett Vinter ved Mesna, 1908
    Olje på lerret, 52x74 cm
    Signert med initialer og datert nede til venstre: F C 08
    Lot number 22
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Per Krohg Skiløpere i skogen
    Olje på plate, 46x38 cm
    Signert nede til høyre: Per Krohg
    Lot number 23
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Hans Dahl Lek i sneen
    Olje på lerret, 80x144 cm
    Signert nede til venstre: Hans Dahl
    Lot number 24
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Arnold Haukeland "Fuglen I" replikk 1964
    Rustfritt stål, HØYDE 48 cm, sokkelhøyde 12 cm
    Signert med monogram på plinten: AMH
    Lot number 25
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 145 000 NOK

    Inger Sitter Komposisjon, 1986
    Olje på lerret, 195x130 cm
    Signert nede til høyre: Sitter
    Lot number 26
    220 000 - 240 000 NOK
    23 305 - 25 423 EUR
    20 228 - 22 067 GBP
    26 039 - 28 406 USD

    Hammer price 240 000 NOK

    Hariton Pushwagner "Skip O'hoy" 1983
    Olje på lerret, 78x109 cm
    Utydelig signert og datert nede til venstre: Pushwagner-83
    Lot number 28
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Hariton Pushwagner "Skip O'hoy"1998
    Akvarell og collage, 35x42 cm
    Signert og datert på styrmannens lue: Pushwagner 98
    Lot number 29
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Henrik Lund "Høst i Espevika" ca 1929
    Olje på lerret, 80x100 cm
    Signert nede til venstre: Henrik Lund
    Lot number 30
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 110 000 NOK

    Julie de Holmberg Krohn Damsgård hovedgård, 1918
    Olje på lerret, 95x103 cm
    Lot number 31
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Kjell Erik Killi Olsen Uten tittel, 1998-99
    Olje på lerret, 40x51 cm
    Lot number 33
    40 000 - 45 000 NOK
    4 200 - 4 800 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Harald Fenn "Exterior, Smalt Hue" 2005
    Olje på lerret, 70x110 cm
    Signert, titulert og datert bak på lerretet: H F
    Lot number 34
    35 000 - 40 000 NOK
    3 700 - 4 200 EUR

    Hammer price 30 000 NOK

    Knut Rose "Maria" 1998
    Olje på lerret, triptyk, 75x151 cm
    Signert nede til høyre: Knut Rose
    Lot number 35
    110 000 - 130 000 NOK
    11 652 - 13 771 EUR
    10 114 - 11 953 GBP
    13 020 - 15 387 USD

    Hammer price 91 000 NOK

    Rolf Groven "Fritt etter Delacroix" 1973
    Olje på lerret, 180x150 cm
    Lot number 36
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 24 000 NOK

    Adelsteen Normann Nord-norsk kystlandskap, 1880
    Olje på lerret, 105x158 cm
    Lot number 37
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 190 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled" 2005
    Pastell på lerret, 100x40 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Melgaard 2005
    Lot number 38
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled" 2003
    Olje på lerret, 120x100 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Bjarne Melgaard 2003
    Lot number 39
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 105 000 NOK

    Olje på lerret, 120x100 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Bjarne Melgaard
    Lot number 40
    130 000 - 150 000 NOK
    13 771 - 15 890 EUR

    Hammer price 105 000 NOK

    Kjell Pahr-Iversen Uten tittel, 1988
    Olje på lerret, 200x140 cm
    Signert og datert nede til høyre: K Pahr-Iversen 88
    Lot number 41
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Jens Johannessen "Arabiske netter" 1967
    Olje på lerret, 114x146 cm
    Signert nede til venstre: Jens Johannessen 1967
    Lot number 42
    200 000 - 220 000 NOK
    21 186 - 23 305 EUR

    Hammer price 160 000 NOK

    Håkon Gullvåg Uten tittel
    Olje på lerret, 190x190 cm
    Signert nede til høyre: Gullvåg
    Lot number 43
    120 000 - 140 000 NOK
    12 712 - 14 830 EUR

    Bjørn-Sigurd Tufta Uten tittel, 2007
    Olje på lerret, 75x170 cm
    Signert og datert bak på lerretet: Tufta 2007
    Lot number 45
    35 000 - 45 000 NOK
    3 700 - 4 800 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Kjell Nupen "Sentimental reise" - Grønningen fyr
    Olje på lerret, 109x79 cm
    Signert nede til høyre: K Nupen
    Lot number 46
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 125 000 NOK

    Thore Heramb Hage, 1953
    Olje på lerret, 50x65 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th Heramb 53
    Lot number 47
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Kjell Nupen "Overmalt postkort" 1999
    Keramikk, oval form, 66x47 cm
    Signert og datert på baksiden K. Nupen 99
    Lot number 48
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Hammer price 20 000 NOK

    Svein Bolling "Sittende m. bok" 1998
    Olje på lerret, 130x80 cm
    Signert nede til høyre: Bolling
    Lot number 49
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Ryszard Warsinski Uten tittel, trolig 1970 tallet
    Blandingsteknikk på papp, 200x120 cm
    Signert nede til høyre: Warsinski
    Lot number 49A
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Tone Vigeland Halssmykke, 1992
    Sølv
    Signert og datert på sølvbrikke: Tone Vigeland 1992
    Lot number 50
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 36 000 NOK

    Tone Vigeland Hodesmykke, 1992
    Sølv, unika
    Lot number 51
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Lars Hertervig "To seilbåter på havnen" 1880-årene
    Akvarell og gouache på papir, 22x22,5 cm
    Usignert
    Lot number 53
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 145 000 NOK

    Karel Appel "Kijk, Leef, speel met Karel Appel" 1977
    Skulptur i tre og syv stk fagre silketrykk, 250/300
    Trykkene signert og datert: K Appel 1970
    Lot number 54
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Nikolai Astrup "Soleienatt" før 1915
    Tresnitt trykket i sort
    Trykkmål 36x47 cm
    Lot number 56
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Litografi trykket i farger
    Lot number 57
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 380 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "Porte Saint Denis"
    Gouache og akvarell på papir, 18,5x31 cm
    Signert nede til venstre: E Galien Laloue
    Lot number 58A
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 55 000 NOK

    Eugène Galien Laloue "Le Palais de Justice"
    Gouache og akvarell på papir, 33x21 cm
    Signert nede til venstre: E. Galien Laloue
    Lot number 59
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Marc Chagall "L'âme du cirque" 1980
    Litografi trykket i farger, 17/50
    Lot number 60
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Marc Chagall "La parade" 1980
    Lot number 61
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Marc Chagall "Assuérus chasse Vasthi" 1958-1959
    Litografi trykket i farger, 39/50
    Lot number 62
    25 000 - 35 000 NOK
    2 600 - 3 700 EUR
    2 300 - 3 200 GBP
    3 000 - 4 100 USD

    Hammer price 24 000 NOK

    Michael Kvium "The Entertainer II" 2013
    Litografi trykket i farger, 9/25, 100x68 cm
    Signert og datert nede til høyre: Kvium 13
    Lot number 62A
    25 000 - 30 000 NOK
    2 600 - 3 200 EUR

    Luc Tuymans "Gene" 2004
    Litografi trykket i farger
    Lot number 63
    13 000 - 15 000 NOK
    1 400 - 1 600 EUR
    1 200 - 1 400 GBP
    1 500 - 1 800 USD

    Hammer price 19 000 NOK

    Luc Tuymans "Angel" 2004
    Litografi trykket i farger
    Lot number 64
    13 000 - 15 000 NOK
    1 400 - 1 600 EUR
    1 200 - 1 400 GBP
    1 500 - 1 800 USD

    Hammer price 32 000 NOK

    Andy Warhol "Hammer and Sickle" 1977
    Blyant på papir, 68x102 cm
    Usignert
    Lot number 65
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Edvard Munch "Jappe Nilsen" 1911
    Tresnitt trykket i rødfiolett
    Lot number 67
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 510 000 NOK

    Edvard Munch "Tre ansikter. Tragedie" / "Three faces. Tragedy" 1913
    Tresnitt trykket i sort
    Lot number 68
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 160 000 NOK

    Edvard Munch "Amanda" 1904
    Etsning trykket i sort
    Lot number 70
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Edvard Munch "Kvinneportrett" / "Portrait of a woman" 1912-13
    Tresnitt trykket i sort
    Lot number 71
    40 000 - 60 000 NOK
    4 200 - 6 400 EUR

    Hammer price 62 000 NOK

    Edvard Munch "Vignett: Amaryllis" / "Vignette: Amaryllis" 1908-1909
    Litografi trykket i sort
    Lot number 72
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 85 000 NOK

    Edvard Munch "Begjær" / "Desire" 1898
    Litografi trykket i sort, litografisk stift, tusj og nål
    Lot number 73
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 190 000 NOK

    Edvard Munch Cabaret
    Blyant på papir, 10x14 cm
    Lot number 74
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR