Blomqvist / Auction / CONTEMPORARY BY BLOMQVIST 2012 / Tilslagsliste

CONTEMPORARY BY BLOMQVIST 2012

    Svein Bringsdal "Sleipner og Odin" 2004
    C-print på aluminium, 93x69
    Titulert på etikett bak på platen
    Lot number 1
    End 06.11.2012
    15 000 - 20 000 NOK
    1 600 - 2 100 EUR
    1 400 - 1 800 GBP
    1 800 - 2 400 USD

    Hammer price 16 000 NOK

    Hedevig Anker "Bregenzerstrasse #11" 2010
    C-print, 76x72
    Signert på etikett på bakplaten: Hedevig Anker
    Lot number 2
    End 06.11.2012
    15 000 - 20 000 NOK
    1 600 - 2 100 EUR
    1 400 - 1 800 GBP
    1 800 - 2 400 USD

    Mikkel McAlinden "Aquarium" 2007
    C-print på aluminium, 125x98
    Signert på etikett bak på platen: Mikkel McAlinden
    Lot number 3
    End 06.11.2012
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Dolk "Balaclava Girl" 2011
    Sjablongmaleri på lerret, 100x100
    Signert og datert nede til høyre: Dolk 11
    Lot number 4
    End 06.11.2012
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 65 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled (Boxing ring)"
    Tusj og kulepenn på papir, 40x32
    Signert nede til høyre: Melgaard
    Lot number 5
    End 06.11.2012
    18 000 - 22 000 NOK
    1 900 - 2 300 EUR
    1 700 - 2 000 GBP
    2 100 - 2 600 USD

    Hammer price 14 000 NOK

    Kjell Nupen "Overmalt postkort" 2005
    Olje på lerret, 168x128
    Signert nede til høyre: K. Nupen
    Lot number 6
    End 06.11.2012
    140 000 - 160 000 NOK
    14 830 - 16 949 EUR
    12 872 - 14 711 GBP
    16 570 - 18 938 USD

    Hammer price 120 000 NOK

    Javier Barrios "Dome # 2" 2009
    Maskeringstape på aliminium, 120x120
    Signert, datert og titulert bak på platen: Javier Barrios 09
    Lot number 7
    End 06.11.2012
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 14 000 NOK

    Olav Christopher Jenssen "Mediteranean/Grenadine painting" 2007/2008
    Olje på lerret, 62x52
    Signert og datert bak på lerretet: Jenssen Berlin 2007/2008
    Lot number 8
    End 06.11.2012
    30 000 - 35 000 NOK
    3 200 - 3 700 EUR

    Hammer price 42 000 NOK

    Bjarne Melgaard "Untitled" 2006
    Olje på lerret, 155x122
    Signert og datert bak på lerretet: Bjarne Melgaard 2006
    Lot number 9
    End 06.11.2012
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Mikkel McAlinden "Calling the kettle/vannkoker" 2004
    C-print på aluminium, 78x88
    Signert, titulert og datert bak på platen: Mikkel McAlinden 2004
    Lot number 10
    End 06.11.2012
    20 000 - 25 000 NOK
    2 100 - 2 600 EUR

    Hammer price 24 000 NOK

    Tom Sandberg Uten tittel, 1997
    Platinum print
    Signert nede til venstre: Tom Sandberg
    Lot number 11
    End 06.11.2012
    15 000 - 20 000 NOK
    1 600 - 2 100 EUR
    1 400 - 1 800 GBP
    1 800 - 2 400 USD

    Tom Sandberg Uten tittel, 2005
    Fotografi
    Papirmål 61x47
    Lot number 12
    End 06.11.2012
    12 000 - 15 000 NOK
    1 300 - 1 600 EUR
    1 100 - 1 400 GBP
    1 400 - 1 800 USD

    Hammer price 10 000 NOK