Blomqvist / Auction / 50 Norske / Tilslagsliste

50 Norske

    Edvard Munch "Ung kvinne med hånden mot kinnet" / "Young woman with hand on her cheek" 1912
    Litografi trykket i svart
    Lot number 1
    End 20.11.2018
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Edvard Munch "Veranda" 1902
    Etsning trykket i svart
    Lot number 2
    End 20.11.2018
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Anders Askevold På seteren, 1876
    Olje på lerret, 87 x 139 cm
    Signert og datert nede til høyre: A. Askevold 1876
    Lot number 3
    End 20.11.2018
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 150 000 NOK

    Axel Ender Sledefart på isen
    Olje på lerret, 58 x 82 cm
    Signert nede midt på: Axel Ender
    Lot number 4
    End 20.11.2018
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 210 000 NOK

    Olje på plate, 92 x 73 cm
    Signert nede til venstre: Weidemann
    Lot number 5
    End 20.11.2018
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Charlotte Wankel "Ved stranden" 1956
    Olje på lerret, 50 x 50 cm
    Signert nede til venstre: CW 56
    Lot number 6
    End 20.11.2018
    230 000 - 250 000 NOK
    24 364 - 26 483 EUR
    21 147 - 22 986 GBP
    27 223 - 29 590 USD

    Hammer price 230 000 NOK

    Anna-Eva Bergman "Mur doré" 1963
    Tempera og metallfolie på plate, 32 x 50 cm
    Signert nede til høyre: AEB 1963
    Lot number 7
    End 20.11.2018
    180 000 - 200 000 NOK
    19 067 - 21 186 EUR

    Hammer price 260 000 NOK

    Frits Thaulow "Landsbyhus ved havet, Camiers sur Etaples" 1893
    Olje på lerret, 60 x 80 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow 93
    Lot number 8
    End 20.11.2018
    330 000 - 360 000 NOK
    34 957 - 38 135 EUR
    30 342 - 33 100 GBP
    39 059 - 42 610 USD

    Edvard Munch "Det syke barn I" / "The sick child I" 1897
    Litografi trykket i rødt, mørk rosa og gulbeige
    Lot number 9
    End 20.11.2018
    2 000 000 - 2 500 000 NOK
    211 860 - 264 825 EUR
    183 888 - 229 860 GBP
    236 720 - 295 900 USD

    Hammer price 2 300 000 NOK

    Hans Fredrik Gude "Sommernatt i Drøbak" 1875
    Akvarell på papir, 30 x 48 cm
    Signert, stedsbestemt og datert nede til venstre: HF Gude Drøbak 1875
    Lot number 10
    End 20.11.2018
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 100 000 NOK

    Thomas Fearnley Landskap fra Romsdalen, 1827
    Olje på lerret, 32 x 41 cm
    Signert og datert nede til høyre: Fearnley 1827
    Lot number 11
    End 20.11.2018
    150 000 - 180 000 NOK
    15 890 - 19 067 EUR

    Hammer price 90 000 NOK

    Johannes Flintoe Landskap fra Fortundalen
    Gouache på papir, 36 x 47,5 cm
    Signert nede til høyre: Flintoe
    Lot number 12
    End 20.11.2018
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 150 000 NOK