Blomqvist / Auction / 150 years of contemporary art / Katalog

150 years of contemporary art

    Edvard Munch «Skoglandskap» / "Forrest landscape" 1891
    Olje på lerret montert på plate, 33 x 47 cm
    Signert med initialer nede til høyre: E.M.
    Lot number 22
    End 01.12.2020
    1 200 000 - 1 500 000 NOK
    127 116 - 158 895 EUR
    110 333 - 137 916 GBP
    142 032 - 177 540 USD

    Hammer price 1 000 000 NOK

    Edvard Munch «Kyss» / "The kiss" 1895
    Etsning, tørrnål og akvatint trykket i grått og svart på middels tykt gulhvitt papir
    Signert nede til høyre: Edv Munch
    Lot number 33
    End 01.12.2020
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Hammer price 800 000 NOK

    Edvard Munch «Selvportrett» / "Self-Portrait" 1895
    Litografi trykket i svart
    Lot number 45
    End 01.12.2020
    800 000 - 1 000 000 NOK
    84 744 - 105 930 EUR
    73 555 - 91 944 GBP
    94 688 - 118 360 USD

    Rolf Nesch «St. Sebastian» 1941
    Fargemetalltrykk, triptyk
    Lot number 18
    End 01.12.2020
    700 000 - 900 000 NOK
    74 151 - 95 337 EUR
    64 361 - 82 750 GBP
    82 852 - 106 524 USD

    Hammer price 1 700 000 NOK

    Theodor Kittelsen «Draugen»
    Olje på lerret, 57 x 38 cm
    Usignert
    Lot number 57
    End 01.12.2020
    650 000 - 700 000 NOK
    68 855 - 74 151 EUR
    59 764 - 64 361 GBP
    76 934 - 82 852 USD

    Peder Balke Nordlys ved Nordkapp
    Olje på plate, 20,5 x 24 cm
    Signert nede til høyre: Balke
    Lot number 19
    End 01.12.2020
    600 000 - 700 000 NOK
    63 558 - 74 151 EUR
    55 166 - 64 361 GBP
    71 016 - 82 852 USD

    Hammer price 1 400 000 NOK

    Theodor Kittelsen Utsikt mot Soneren fra Th. Kittelsens Lauvlia, 1899
    Olje på lerret, 45 x 68 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Kittelsen 1899
    Lot number 28
    End 01.12.2020
    600 000 - 800 000 NOK
    63 558 - 84 744 EUR
    55 166 - 73 555 GBP
    71 016 - 94 688 USD

    Harriet Backer «Fra Trefoldighetskirken» ca 1904-1908
    Olje på lerret, 96 x 112 cm
    Signert og påskrevet nede til høyre: Harriet Backer ufærdigt
    Lot number 50
    End 01.12.2020
    500 000 - 700 000 NOK
    52 965 - 74 151 EUR
    45 972 - 64 361 GBP
    59 180 - 82 852 USD

    Theodor Kittelsen «Skrøner» 1902
    Blandingsteknikk på kartong, 45 x 65 cm
    Signert med initialer og datert nede til høyre: Th. Kittelsen 1902
    Lot number 27
    End 01.12.2020
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Mathilde Dietrichson «Den unge mors første besøk hos sine foreldre»
    Olje på lerret, 78 x 64 cm
    Signert nede til høyre: Math. Dietrichson
    Lot number 26
    End 01.12.2020
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Arne Ekeland «Perlebekken»
    Olje på lerret, 160 x 200 cm
    Signert nede til venstre: Arne Ekeland
    Lot number 58
    End 01.12.2020
    350 000 - 450 000 NOK
    37 076 - 47 669 EUR
    32 180 - 41 375 GBP
    41 426 - 53 262 USD

    Jens Johannessen «Allegori I» 2002
    Olje på lerret, 120 x 350 cm
    Signert nede til høyre: J J
    Lot number 47
    End 01.12.2020
    300 000 - 400 000 NOK
    31 779 - 42 372 EUR
    27 583 - 36 778 GBP
    35 508 - 47 344 USD