Blomqvist / Auction / 150 years of contemporary art / Katalog

150 years of contemporary art

    Kåre Kivijärvi «Trålefiske» 1959
    Silver gelatin, Agfa papir, 17 x 23 cm Vintage
    Fotografens eget stempel verso: Photo and copyright: Kåre Kivijärvi
    Lot number 72
    End 01.12.2020
    30 000 - 40 000 NOK
    3 200 - 4 200 EUR

    Hammer price 34 000 NOK

    Kåre Kivijärvi «Distriktslegen, Porsanger» 1970
    Sølvgelatin, 29 x 37 cm Vintage
    Lot number 71
    End 01.12.2020
    40 000 - 50 000 NOK
    4 200 - 5 300 EUR

    Hammer price 46 000 NOK

    Kåre Tveter Komposisjon
    Olje på lerret, 65 x 80 cm
    Signert nede til venstre: Kåre Tveter
    Lot number 76
    End 01.12.2020
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Anna-Eva Bergman «Astre et Terre» 1978
    Blandingsteknikk på plate, 12 x 15,5 cm
    Lot number 79
    End 01.12.2020
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 260 000 NOK

    Inger Sitter Uten tittel, 1984
    Olje på papir, 107 x 75 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sitter -84
    Lot number 52
    End 01.12.2020
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Rolf Nesch «Dame» 1968
    Fargemetalltrykk, prøvetrykk
    Signert nede til høyre: Rolf Nesch
    Lot number 17
    End 01.12.2020
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Thomas Fearnley Solstreif
    Olje på papir montert på plate, 13 x 19 cm
    Usignert
    Lot number 1
    End 01.12.2020
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 300 000 NOK

    Halfdan Egedius «Uvær: Parti fra Aasgaardstrand» 1895
    Olje på lerret, 32 x 37 cm
    Signert og datert nede til høyre: H. Egedius 95
    Lot number 2
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Anna-Eva Bergman «Fragment d'une ile» 1951
    Gouache på papir, 30 x 37 cm
    Signert og datert nede til høyre: AEB 1951
    Lot number 31
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 600 000 NOK

    Kai Fjell Kvinner med brev, 1952
    Olje på plate, 27 x 35 cm
    Signert og datert nede til venstre: Kai Fjell 1952
    Lot number 8
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Kitty Kielland «Fra Orrevandet / Frøylandsvand»
    Olje på lerret, 34 x 53 cm
    Usignert
    Lot number 48
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Roar Wold Komposisjon
    Olje på lerret, 81 x 55 cm
    Lot number 75
    End 01.12.2020
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK