Blomqvist / Auction / 150 years of contemporary art / Katalog

150 years of contemporary art

    Roar Wold Komposisjon
    Olje på lerret, 81 x 55 cm
    Lot number 75
    End 01.12.2020
    60 000 - 70 000 NOK
    6 400 - 7 400 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Erik Werenskiold Utsikt fra Lysaker mot Bygdøy
    Olje på lerret, 80 x 100 cm
    Signert nede til høyre: EW
    Lot number 64
    End 01.12.2020
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Jakob Weidemann Inntrykk fra naturen
    Olje på lerret, 150 x 150 cm
    Usignert
    Lot number 10
    End 01.12.2020
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Kåre Tveter Komposisjon
    Olje på lerret, 65 x 80 cm
    Signert nede til venstre: Kåre Tveter
    Lot number 76
    End 01.12.2020
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 40 000 NOK

    Kåre Tveter «Solefall - Vinterkveld» 1987
    Olje på lerret, 100 x 135 cm
    Signert nede til høyre: Kåre Tveter
    Lot number 65
    End 01.12.2020
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Frits Thaulow Ved Dordognes bredd, 1903
    Olje på lerret, 65 x 81 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 41
    End 01.12.2020
    300 000 - 400 000 NOK
    31 779 - 42 372 EUR
    27 583 - 36 778 GBP
    35 508 - 47 344 USD

    Hammer price 260 000 NOK

    Frits Thaulow «Apsiden på St. Jaques kirken i Dieppe» 1904
    Olje på lerret, 73 x 57 cm
    Lot number 60
    End 01.12.2020
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Pierre Soulages Lithographie 38, 1975
    Fargelitografi, HC XXVI/XXX
    Signert nede til høyre: Soulages
    Lot number 46
    End 01.12.2020
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Mari Slaattelid «Solitaire» 2004
    C-print, 200 x 250 cm Opplag 6
    Lot number 20
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Inger Sitter Uten tittel, 1984
    Olje på papir, 107 x 75 cm
    Signert og datert nede til høyre: Sitter -84
    Lot number 52
    End 01.12.2020
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 60 000 NOK

    Inger Sitter Blå komposisjon, 1985/86
    Olje på lerret, 146 x 114 cm
    Signert nede til høyre: Sitter
    Lot number 51
    End 01.12.2020
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Tom Sandberg Uten tittel, 2009
    Sølvgelatin Motivmål 110 x 140 cm Ed. 2/6
    Lot number 73
    End 01.12.2020
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK