Blomqvist / Auction / 150 years of contemporary art / Katalog

150 years of contemporary art

    Anders Askevold Budeie og kyr ved vanningssted, 1871
    Olje på lerret, 69 x 97 cm
    Signert og datert nede til høyre: A. Askevold 1871
    Lot number 4
    End 01.12.2020
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Nikolai Astrup «Maimåne» ca 1908
    Håndkolorert fargetresnitt Papirmål 187 x 250 mm Signert nede til venstre: N Astrup
    Signert nede til venstre: N Astrup
    Lot number 6
    End 01.12.2020
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 280 000 NOK

    Harriet Backer «Fra Trefoldighetskirken» ca 1904-1908
    Olje på lerret, 96 x 112 cm
    Signert og påskrevet nede til høyre: Harriet Backer ufærdigt
    Lot number 50
    End 01.12.2020
    500 000 - 700 000 NOK
    52 965 - 74 151 EUR
    45 972 - 64 361 GBP
    59 180 - 82 852 USD

    Vanessa Baird Studier fra Hvasser, 2016
    Akvarell på papir, 14 akvareller i en ramme, lysmål 88 x 180 cm
    Signert og datert nede til høyre: V. Baird 2016
    Lot number 38
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Peder Balke Nordlys ved Nordkapp
    Olje på plate, 20,5 x 24 cm
    Signert nede til høyre: Balke
    Lot number 19
    End 01.12.2020
    600 000 - 700 000 NOK
    63 558 - 74 151 EUR
    55 166 - 64 361 GBP
    71 016 - 82 852 USD

    Hammer price 1 400 000 NOK

    Anna-Eva Bergman «Astre et Terre» 1978
    Blandingsteknikk på plate, 12 x 15,5 cm
    Lot number 79
    End 01.12.2020
    50 000 - 60 000 NOK
    5 300 - 6 400 EUR

    Hammer price 260 000 NOK

    Anna-Eva Bergman «Ciel, mer et terre de mars» 1977
    Olje og blandingsteknikk på kartong, 49 x 64 cm
    Signert og datert nede til høyre: AEB - 1977
    Lot number 11
    End 01.12.2020
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Anna-Eva Bergman «Fragment d'une ile» 1951
    Gouache på papir, 30 x 37 cm
    Signert og datert nede til høyre: AEB 1951
    Lot number 31
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 600 000 NOK

    Sverre Bjertnæs «Linda spiller død» 2000
    Olje på fire lerreter, hvert måler 60 x 60 cm
    Hvert bilde signert og datert verso: Sverre Bjertnæs 2000
    Lot number 70
    End 01.12.2020
    80 000 - 120 000 NOK
    8 500 - 12 712 EUR
    7 400 - 11 033 GBP
    9 500 - 14 203 USD

    Hammer price 60 000 NOK

    Sverre Bjertnæs «Uten tittel» 2017
    Olje på lerret, 160 x 110 cm
    Signert verso: S. Bjertnæs
    Lot number 44
    End 01.12.2020
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hanne Borchgrevink "Camp Zoe" 2015
    Akryl på lerret, 120 x 160 cm
    Signert nede til venstre: HB
    Lot number 37
    End 01.12.2020
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Bjørn Carlsen «Moder jord bederves» 1985/86
    Olje på plate, 174 x 126 cm, ytre rammemål 188 x 140 cm
    Signert og datert verso: B. Carlsen 1985/86
    Lot number 14
    End 01.12.2020
    80 000 - 120 000 NOK
    8 500 - 12 712 EUR
    7 400 - 11 033 GBP
    9 500 - 14 203 USD

    Hammer price 80 000 NOK