Blomqvist / Auction / 150 years of contemporary art / Katalog

150 years of contemporary art

    Jens Johannessen «De hører ikke hjemme her» 2002
    Olje på lerret, 300 x 60 cm Signert nede til venstre og høyre: JJ
    Lot number 39
    End 01.12.2020
    300 000 - 400 000 NOK
    31 779 - 42 372 EUR
    27 583 - 36 778 GBP
    35 508 - 47 344 USD

    Jahn Ekenæs Fiskere på isen, 1891
    Olje på lerret, 65,5 x 106 cm
    Signert og datert nede til høyre: J Ekenæs 1891
    Lot number 40
    End 01.12.2020
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Frits Thaulow Ved Dordognes bredd, 1903
    Olje på lerret, 65 x 81 cm
    Signert nede til høyre: Frits Thaulow
    Lot number 41
    End 01.12.2020
    300 000 - 400 000 NOK
    31 779 - 42 372 EUR
    27 583 - 36 778 GBP
    35 508 - 47 344 USD

    Hammer price 260 000 NOK

    Bjarne Melgaard «Uten tittel» (Kurtis blow fanclub fear is the illusion of the soul) 2007
    Olje på lerret, 200 x 300 cm
    Signert nede til høyre: Melgaard
    Lot number 42
    End 01.12.2020
    250 000 - 280 000 NOK
    26 483 - 29 660 EUR

    Hammer price 470 000 NOK

    Knut Rose «Å medbringe» 1971
    Olje på lerret, 94 x 77
    Signert nede til høyre: K. Rose
    Lot number 43
    End 01.12.2020
    80 000 - 120 000 NOK
    8 500 - 12 712 EUR
    7 400 - 11 033 GBP
    9 500 - 14 203 USD

    Hammer price 110 000 NOK

    Sverre Bjertnæs «Uten tittel» 2017
    Olje på lerret, 160 x 110 cm
    Signert verso: S. Bjertnæs
    Lot number 44
    End 01.12.2020
    120 000 - 150 000 NOK
    12 712 - 15 890 EUR

    Edvard Munch «Selvportrett» / "Self-Portrait" 1895
    Litografi trykket i svart
    Lot number 45
    End 01.12.2020
    800 000 - 1 000 000 NOK
    84 744 - 105 930 EUR
    73 555 - 91 944 GBP
    94 688 - 118 360 USD

    Pierre Soulages Lithographie 38, 1975
    Fargelitografi, HC XXVI/XXX
    Signert nede til høyre: Soulages
    Lot number 46
    End 01.12.2020
    70 000 - 90 000 NOK
    7 400 - 9 500 EUR

    Hammer price 140 000 NOK

    Jens Johannessen «Allegori I» 2002
    Olje på lerret, 120 x 350 cm
    Signert nede til høyre: J J
    Lot number 47
    End 01.12.2020
    300 000 - 400 000 NOK
    31 779 - 42 372 EUR
    27 583 - 36 778 GBP
    35 508 - 47 344 USD

    Kitty Kielland «Fra Orrevandet / Frøylandsvand»
    Olje på lerret, 34 x 53 cm
    Usignert
    Lot number 48
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 220 000 NOK

    Thomas Fearnley Landskap med bebyggelse
    Olje på papir montert på lerret, 19 x 27 cm
    Usignert
    Lot number 49
    End 01.12.2020
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 70 000 NOK

    Harriet Backer «Fra Trefoldighetskirken» ca 1904-1908
    Olje på lerret, 96 x 112 cm
    Signert og påskrevet nede til høyre: Harriet Backer ufærdigt
    Lot number 50
    End 01.12.2020
    500 000 - 700 000 NOK
    52 965 - 74 151 EUR
    45 972 - 64 361 GBP
    59 180 - 82 852 USD