Blomqvist / Auction / 150 years of contemporary art / Katalog

150 years of contemporary art

    Mathilde Dietrichson «Den unge mors første besøk hos sine foreldre»
    Olje på lerret, 78 x 64 cm
    Signert nede til høyre: Math. Dietrichson
    Lot number 26
    End 01.12.2020
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Theodor Kittelsen «Skrøner» 1902
    Blandingsteknikk på kartong, 45 x 65 cm
    Signert med initialer og datert nede til høyre: Th. Kittelsen 1902
    Lot number 27
    End 01.12.2020
    350 000 - 400 000 NOK
    37 076 - 42 372 EUR

    Theodor Kittelsen Utsikt mot Soneren fra Th. Kittelsens Lauvlia, 1899
    Olje på lerret, 45 x 68 cm
    Signert og datert nede til høyre: Th. Kittelsen 1899
    Lot number 28
    End 01.12.2020
    600 000 - 800 000 NOK
    63 558 - 84 744 EUR
    55 166 - 73 555 GBP
    71 016 - 94 688 USD

    Per Kleiva «Eg lova deg aldri ein rosehage» 1980
    Olje på lerret, 250 x 150 cm
    Signert nede til høyre: Per Kleiva 80
    Lot number 30
    End 01.12.2020
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Anna-Eva Bergman «Fragment d'une ile» 1951
    Gouache på papir, 30 x 37 cm
    Signert og datert nede til høyre: AEB 1951
    Lot number 31
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 600 000 NOK

    Knut Rose «Sjæker» 1996
    Olje på lerret, 100 x 160 cm
    Signert nede til høyre: Knut Rose
    Lot number 32
    End 01.12.2020
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 260 000 NOK

    Edvard Munch «Kyss» / "The kiss" 1895
    Etsning, tørrnål og akvatint trykket i grått og svart på middels tykt gulhvitt papir
    Signert nede til høyre: Edv Munch
    Lot number 33
    End 01.12.2020
    1 000 000 - 1 200 000 NOK
    105 930 - 127 116 EUR
    91 944 - 110 333 GBP
    118 360 - 142 032 USD

    Hammer price 800 000 NOK

    Harald Fenn «Vertigo nr. 4» 1997
    Olje på plate, 200 x 200 cm Signert, datert og titulert verso: Vertigo nr. 4 H. Fenn 1997
    Lot number 34
    End 01.12.2020
    70 000 - 80 000 NOK
    7 400 - 8 500 EUR

    Kjell Erik Killi Olsen "Havets fortelling" 1985
    Olje på plate, 102 x 84 cm
    Lot number 35
    End 01.12.2020
    140 000 - 180 000 NOK
    14 830 - 19 067 EUR
    12 872 - 16 550 GBP
    16 570 - 21 305 USD

    Hammer price 180 000 NOK

    Irma Salo Jæger «Sangen» 1981
    Olje på lerret, 100 x 81 cm
    Signert og datert nede til høyre: Irma Salo J -81
    Lot number 36
    End 01.12.2020
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Hanne Borchgrevink "Camp Zoe" 2015
    Akryl på lerret, 120 x 160 cm
    Signert nede til venstre: HB
    Lot number 37
    End 01.12.2020
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Vanessa Baird Studier fra Hvasser, 2016
    Akvarell på papir, 14 akvareller i en ramme, lysmål 88 x 180 cm
    Signert og datert nede til høyre: V. Baird 2016
    Lot number 38
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR