Blomqvist / Auction / 150 years of contemporary art / Katalog

150 years of contemporary art

    Thomas Fearnley Solstreif
    Olje på papir montert på plate, 13 x 19 cm
    Usignert
    Lot number 1
    End 01.12.2020
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Hammer price 300 000 NOK

    Halfdan Egedius «Uvær: Parti fra Aasgaardstrand» 1895
    Olje på lerret, 32 x 37 cm
    Signert og datert nede til høyre: H. Egedius 95
    Lot number 2
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Axel Ender Lek på isen ved Bogstad Gård, 1889
    Olje på lerret, 56 x 71 cm
    Signert og datert nede til høyre: Axel Ender. Christiania 89
    Lot number 3
    End 01.12.2020
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 380 000 NOK

    Anders Askevold Budeie og kyr ved vanningssted, 1871
    Olje på lerret, 69 x 97 cm
    Signert og datert nede til høyre: A. Askevold 1871
    Lot number 4
    End 01.12.2020
    80 000 - 100 000 NOK
    8 500 - 10 593 EUR

    Hammer price 120 000 NOK

    Axel Ender Doktorskyss på Mjøsa
    Olje på lerret, 40 x 51 cm
    Signert nede til høyre: Axel Ender
    Lot number 5
    End 01.12.2020
    150 000 - 170 000 NOK
    15 890 - 18 008 EUR
    13 792 - 15 630 GBP
    17 754 - 20 121 USD

    Hammer price 125 000 NOK

    Nikolai Astrup «Maimåne» ca 1908
    Håndkolorert fargetresnitt Papirmål 187 x 250 mm Signert nede til venstre: N Astrup
    Signert nede til venstre: N Astrup
    Lot number 6
    End 01.12.2020
    300 000 - 350 000 NOK
    31 779 - 37 076 EUR

    Hammer price 280 000 NOK

    Gerhard Munthe «Fra min forstue» 1907
    Olje på lerret, 68 x 101 cm
    Signert og datert nede til venstre: Gerhard Munthe 1907
    Lot number 7
    End 01.12.2020
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 200 000 NOK

    Kai Fjell Kvinner med brev, 1952
    Olje på plate, 27 x 35 cm
    Signert og datert nede til venstre: Kai Fjell 1952
    Lot number 8
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Kai Fjell «Ung pike» 1957
    Olje på lerret, 70 x 80 cm
    Signert med initialer og datert nede til venstre: Kai Fjell 57
    Lot number 9
    End 01.12.2020
    150 000 - 200 000 NOK
    15 890 - 21 186 EUR

    Hammer price 160 000 NOK

    Jakob Weidemann Inntrykk fra naturen
    Olje på lerret, 150 x 150 cm
    Usignert
    Lot number 10
    End 01.12.2020
    200 000 - 250 000 NOK
    21 186 - 26 483 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Anna-Eva Bergman «Ciel, mer et terre de mars» 1977
    Olje og blandingsteknikk på kartong, 49 x 64 cm
    Signert og datert nede til høyre: AEB - 1977
    Lot number 11
    End 01.12.2020
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 240 000 NOK

    Aase Texmon Rygh «Torso» (fjær), 1978
    Bronse, høyde 38 cm Titulert og monogramsignert under sokkel: «Torso» ÅT Opplag 24
    Lot number 12
    End 01.12.2020
    65 000 - 75 000 NOK
    6 900 - 7 900 EUR
    6 000 - 6 900 GBP
    7 700 - 8 900 USD

    Arnold Haukeland «Jakob Weidemann» 1953
    Bronse, høyde 66 cm
    Signert på plint: Haukeland 1953
    Lot number 13
    End 01.12.2020
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Bjørn Carlsen «Moder jord bederves» 1985/86
    Olje på plate, 174 x 126 cm, ytre rammemål 188 x 140 cm
    Signert og datert verso: B. Carlsen 1985/86
    Lot number 14
    End 01.12.2020
    80 000 - 120 000 NOK
    8 500 - 12 712 EUR
    7 400 - 11 033 GBP
    9 500 - 14 203 USD

    Hammer price 80 000 NOK

    Edvard Munch Stående modell/ Standing nude, 1942
    Akvarell på papir, 56 x 23 cm
    Lot number 15
    End 01.12.2020
    100 000 - 150 000 NOK
    10 593 - 15 890 EUR

    Hammer price 260 000 NOK

    Rolf Nesch «Strasse» 1934
    Metalltrykk
    Signert nede til høyre: Nesch
    Lot number 16
    End 01.12.2020
    80 000 - 120 000 NOK
    8 500 - 12 712 EUR
    7 400 - 11 033 GBP
    9 500 - 14 203 USD

    Hammer price 60 000 NOK

    Rolf Nesch «Dame» 1968
    Fargemetalltrykk, prøvetrykk
    Signert nede til høyre: Rolf Nesch
    Lot number 17
    End 01.12.2020
    50 000 - 70 000 NOK
    5 300 - 7 400 EUR

    Rolf Nesch «St. Sebastian» 1941
    Fargemetalltrykk, triptyk
    Lot number 18
    End 01.12.2020
    700 000 - 900 000 NOK
    74 151 - 95 337 EUR
    64 361 - 82 750 GBP
    82 852 - 106 524 USD

    Hammer price 1 700 000 NOK

    Peder Balke Nordlys ved Nordkapp
    Olje på plate, 20,5 x 24 cm
    Signert nede til høyre: Balke
    Lot number 19
    End 01.12.2020
    600 000 - 700 000 NOK
    63 558 - 74 151 EUR
    55 166 - 64 361 GBP
    71 016 - 82 852 USD

    Hammer price 1 400 000 NOK

    Mari Slaattelid «Solitaire» 2004
    C-print, 200 x 250 cm Opplag 6
    Lot number 20
    End 01.12.2020
    60 000 - 80 000 NOK
    6 400 - 8 500 EUR

    Hammer price 50 000 NOK

    Ørnulf Opdahl «Bre» 2002
    Olje på lerret, 100 x 100 cm
    Signert, titulert og datert verso: "Bre" Ørnulf Opdahl 2002
    Lot number 21
    End 01.12.2020
    100 000 - 120 000 NOK
    10 593 - 12 712 EUR

    Hammer price 95 000 NOK

    Edvard Munch «Skoglandskap» / "Forrest landscape" 1891
    Olje på lerret montert på plate, 33 x 47 cm
    Signert med initialer nede til høyre: E.M.
    Lot number 22
    End 01.12.2020
    1 200 000 - 1 500 000 NOK
    127 116 - 158 895 EUR
    110 333 - 137 916 GBP
    142 032 - 177 540 USD

    Hammer price 1 000 000 NOK

    Edvard Munch «Selvportrett med vinen» / "Self-portrait with a Bottle of Wine" 1930
    Litografi trykket i svart
    Signert nede til høyre: Edv Munch
    Lot number 24
    End 01.12.2020
    220 000 - 250 000 NOK
    23 305 - 26 483 EUR
    20 228 - 22 986 GBP
    26 039 - 29 590 USD

    Hammer price 240 000 NOK

    Axel Ender Sledefart på isen
    Olje på lerret, 77 x 120 cm
    Lot number 25
    End 01.12.2020
    250 000 - 300 000 NOK
    26 483 - 31 779 EUR

    Hammer price 440 000 NOK