Blomqvist / Nettauksjon / Om Blomqvist på nett / Moderne møbler og design / Unika Auction 2017

Nettauksjon

Unika Auction 2017

Unika Auction 2017

1. til 10. september 2017 legges unik, norsk design fra 1945-2017 ut for auksjon på www.blomqvist.no. Unika Auction 2017 er resultatet av et samarbeid mellom Designers Saturday Oslo, Blomqvist Nettauksjon og Klubben, der prototyper fra designere og produsenter, farge- og materialtester, 0-serier og skisser blir lagt ut for salg. Objektene vil dessuten bli stilt ut ved Kunsthøgskolen i Oslo 9.-10. september i forbindelse med Designers Saturday.

Til auksjonen...

Om samarbeidspartnerne

Designers Saturday Oslo er den eneste nasjonale utstillingen i Norge viet til møbler, tekstiler, belysning, gulv og andre interiør- og designrelaterte produkter rettet både mot bransjen og et bredere design-interessert publikum. 185 ledende norske, skandinaviske og internasjonale utstillere viser frem sine seneste produkter rundt om på 12 ulike stoppesteder i Oslo sentrum 9.-10. september. Den offisielle åpningen er om ettermiddagen 8.september. Gratis busser frakter besøkende fra sted til sted - hopp helt enkelt på og av bussen etter eget ønske.

Designers Saturday Oslo er en viktig arena for profesjonelle som ønsker å holde seg oppdatert på det aller seneste innen trender og produktutvikling. For mer informasjon, kontakt: sec@designerssaturday.no .

Klubben er et initiativ og en forening av og for unge, norske designere grunnlagt av Victoria Günzler, Sara Wright Polmar og Sverre Uhnger i 2011. Pr i dag har Klubben 37 talentfulle medlemmer med variert bakgrunn innen møbel- og produktdesign, som bor og arbeider i Oslo, Bergen, Kapp, København og London. Klubbens hovedmål er å fremme norsk design nasjonalt og internasjonalt.

Foreningen ønsker å bidra til at det skapes arenaer der nyetablerte designere kan vise frem sine ideer og arbeider. Klubben ønsker dessuten å styrke samarbeid og fellesskap mellom designere så vel som med andre sentrale aktører i bransjen. For mer informasjon, kontakt: info@falkesvatun.com eller me@bjornvandenberg.no.

Norges eldste auksjonshus Blomqvist ble etablert av C.W. Blomqvist i 1870, og er landets mest velrenommerte formidler av kunst og antikviteter. Blomqvist omsetter kunst og antikviteter gjennom Blomqvist Kunsthandel og Blomqvist Nettauksjon. Sistnevnte har siden 2006 etablert seg som Norges fremste formidler av moderne design. 200 000 besøker hver måned nettstedet som har avholdt flere titusen nettauksjoner. For mer informasjon, kontakt: stine.elisabeth.johansen@blomqvist.no

Unike objekter av 37 norske designere og designstudioer

Vera & Kyte, Andreas Engesvik, Sigve Knutson, Gridy, Silje Nesdal, Lars Beller Fjetland, Rastad & Relling, Sverre Uhnger, Tormod Alnæs, Petter Skogstad, Caroline Olsson, Steinar Hindenes, Lars Tornøe, Hege Homstvedt, Permafrost, Edvin Klasson, Hunting & Narud, Bjørn van den Berg, Runa Klock, Åsmund Engesland, Falke Svatun, Kristine Bjaadal, Anderssen & Voll, Erik Wester, Pettersen & Hein, Sara Polmar, Martin Solem, Svein Gusrud, Hallgeir Homstvedt, Kim Thome, Petter Knudsen, Thomas Jenkins, Nils Stensrud, Victoria Günzler, Jonas Stokke.

Slik kjøpe du på nettauksjon