Blomqvist / Kunsthandel / Samtid, Moderne & Klassisk

Kunsthandel

Search direct after an object
See web-tv
Tilslagsliste
Auksjon: tirsdag 11. desember 2018 kl 18.00

AUKSJON AVSLUTTET Samtid, Moderne & Klassisk

På årets siste auksjon går 84 katalognummer under klubben. By på verk av noen av de beste kunstnerne i tillegg til en utsøkt liten avdeling med sølv. Dersom du finner et kunstverk du ønsker å se nærmere på kan du besøke oss i Tordenskiolds gate 5 så viser vi det gjerne frem til deg.

Med vår nylig oppnådde auksjonsrekord – Guldhornet av Kittelsen solgt for 12,8 millioner -opplever vi at norsk klassisk kunst står i stigende kurs, og dette gjelder ikke minst når vi har å gjøre med verk på det høyeste kvalitetsnivået. Også i vår nå aktuelle katalog finner vi eksempler på dette, eksempelvis med Hans Gudes «Fra Christianiafjorden», et av de sterkeste maleriene av kunstneren som har vært ute i markedet på lang tid. Samtidig er Frits Thaulow, Jakob Weidemann, Adolph Tidemand og Christian Krohg representert med svært gode verk.

SE DEN DIGITALE KATALOGEN HER

Ta kontakt med en av våre eksperter med spørsmål ang. auksjonen:

Birgitte Chr. Schiøth  22 70 87 89 birgitte@blomqvist.no    
Erlend Hammer 22 70 87 75 erlend@blomqvist.no    
Elisabeth Vik Forsberg 22 70 87 76 elisabeth@blomqvist.no    
Knut Forsberg 22 70 87 82 knut@blomqvist.no    
Toril Winger Johnson 22 70 87 77 toril@blomqvist.no    
Gunnar Krogh-Hansen 22 70 87 84 gunnar@blomqvist.no    
         

Bilder fra auksjonen