Blomqvist / Kunsthandel / 50 Norske

Kunsthandel

Søk direkte etter objekt
Se web-tv
Tilslagsliste
Auksjon: tirsdag 20. november 2018 kl 18.00

AUKSJON AVSLUTTET 50 Norske

Visningen av «50 Norske» som er høstens auksjon for Moderne, Klassisk & Munch er nå åpen. Katalogen inneholder femti eksklusivt utvalgte verk av norske kunstnere som Nikolai Astrup, Peder Balke, Hans Gude, Frits Thaulow og Charlotte Wankel.

Blant kunstverkene på auksjonen kan vi spesielt trekke frem Theodor Kittelsens maleri «Guldhornet» fra 1903, et verk som ikke har vært å se i offentligheten siden 1964. Maleriet har vært i nåværende eiers familie siden det ble kjøpt hos Blomqvist i 1903. Dette er altså en sjelden anledning til å se et maleri som må kunne betegnes som et av kunstnerens ukjente mesterverk.

Se Gunnar Krogh-Hansen fortelle om Kittelsens "Guldhornet" fra 1903

Se Erlend Hammer fortelle om Astrups "Soleienatt"

Se Birgitte Chr. Schiøth fortelle om Peder Balke - “Nordlys, Vardø”

Digital katalog

Ta kontakt med en av våre kunsteksperter for spørsmål om auksjonen:

Birgitte Chr. Schiøth  22 70 87 89 birgitte@blomqvist.no    
Erlend Hammer 22 70 87 75 erlend@blomqvist.no    
Gunnar Krogh-Hansen 22 70 87 84 gunnar@blomqvist.no    
Elisabeth Vik Forsberg 22 70 87 76 elisabeth@blomqvist.no    
Knut Forsberg 22 70 87 82 knut@blomqvist.no    
Toril Winger Johnson 22 70 87 77 toril@blomqvist.no    
         

Gjennom ekspertise, kvalitet och mange av markedets høyeste snittpriser er Blomqvist landets ledende auksjonshus. Har du et kunstverk du vil få vurdert og selge er du velkommen til å kontakte våre kunnskapsrike eksperter for en verdivurdering i dag! 

Bilder fra auksjonen